Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most már mérhetnek a tilosban...

Most már mérhetnek a tilosban parkolva a sünök?

Figyelt kérdés

Mert ugye téma volt ez, de mintha akartak volna ezen változtatni, hogy leállhasson a tilosba is, és onnan mérjen.


Végül bevették ezt a KRESZ-be?


Szal szabályos, ha ott áll szemben a forgalommal pl a forg. elöl elzárt területen vagy a járdán egész nap, és onnan mér??


2010. dec. 18. 08:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát igen. Ha a forgalmat nem zavarja, bárhonnan mérhet.
2010. dec. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez nagyon durva!! Régen én ezekért sorra feljelentettem őket, volt h beálltak, és az egész járdát elfoglalva mértek órákon át , stb.


Aztán egyszer kaptam egy olyan főkapitányi papírt, hogy ha mér a rendőrautó, akkor az nem járműnek tekintendő, hanem mérőeszköznek, és ezért állhat meg a megállni tilos tábla hatálya alatt is.


Én meg visszaírtam neki, hogy de én meg sokszor madarakat figyelek és fotózok a kocsimból, akkor az pedig tekinthető madármegfigyelő állomásnak és nem járműnek??? Na és erre meg nem válaszolt ...


DURVA NA !!!!

2010. dec. 18. 08:33
 3/17 A kérdező kommentje:
amit azt első írtál, az meg baromi szubjektív ... és ezt mégis ő dönti el ott a helyszínen ??? ááá de durva ..... és ez így van leírva a kresz-ben ??
2010. dec. 18. 08:34
 4/17 anonim ***** válasza:

Teljesen szabályos és mindegy ,hogy honnan mér a rendőr ,mindenünnen, mindig joga van hozzá,éjjel is nappal is forgalommal szemben is ,meg autópálya fölött átívelő hídról is.

És ez alapvetően jól is van így. Ez (is) a dolguk ,hogy mérjék a közlekedők sebességét .

Nekünk autósoknak meg az ,hogy ne menjünk gyorsabban a megengedettnél.

2010. dec. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha nem mész gyorsan ,akkor neked nem mindegy ,hogy hol/hogy áll a rendőr a mérőkéjével ? Rólad úgysem csinál fotót ha történetesen a járdán áll és a forgalommal szemben is .
2010. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

08:35


na azért ....... tudod ez koránt sem volt így még nemrég, azért is kérdeztem rá


az pedig egy jó kérdés, hogy jól van-e?


mondok egy példát:

adott egy megállni tilos tábla, ami nem véletlenül van kint, nyilván azért tilos megállni, mert forgalmi okokból esetleg veszélyhelyzetet teremtene, ha oda leparkolnának. na most ezek meg beállnak oda csak úgy órákra? és ha baleset van, akkor meg a civil autós a hibás, igaz? tudod sztem nem véletlenül vannak a forgalmi szabályok, azaz a KRESZ, szóval a rendőrnek is be kéne azokat tartania, és nem minden kifogással mégis is csak felrúgni azokat.


Erre való mellesleg a megkülönböztető jelzés! Ha a tilosban áll le, akkor kapcsolja be a fényt rajta, és ennyi, így akkor szabályosan szegi meg a szabályokat!

De komolyan kíváncsi lennék, ha egy hirtelen kanyarból egyszer valaki beledurrant egy megállni tilos tábla hatálya alatt mérő rendőrautóba, akkor ott ki lesz a hibás ?


ezt nem tartod logikusnak? akkor miért vannak egyáltalán szabályok? ezzel kvázi azt mutatja meg, hogy nem kell azokat betartani, mert feleslegesek ... nem? szal nem olyan egyszerű kérdés ez, ahogy leírtad sztem ...

(persze pályán leálló sávban is tilos haladni, ezek meg folyamatosan ott járőröznek 20 km/h sebességgel ... tök jó, most akkor mégse veszélyes? mert ezzel csak azt mutatja ...)

2010. dec. 18. 08:48
 7/17 A kérdező kommentje:

08:44

na igen, ez egy rendőrállami berendezkedés jellemzője pl, amikor a rendőrnek csak úgy alapból se kell betartani a szabályokat, csak azért, mert ő rendőr


ismételni tudom, hogy pont erre van a megkülönböztető jelzés, és ha feláll a járdára, akkor kapcsolja be, és úgy már szabályosan mérhet. de nálunk miért bújhat ki minden szabály alól? ez most ugyan olyan, mintha azt mondod, hogy ő tök nyugodtan mehet át apiroson is, mindegy, hogy miatta összemegy 3 autó egy kereszteződésben, csak mert ő rendőr. Ismét a megkülönböztető jelzés ugye ... (oké, tudom, hogy átmennek anélkül is a piroson, mert nem egyszer láttam már, de most ez más kérdés)

2010. dec. 18. 08:52
 8/17 anonim ***** válasza:

Miért van az, hogy én általáan igyekszem betartani a sebességhatárokat, a megengedett max sebességgel közlekedni, és ezáltal marhára nem érdekel, hogy a sünök honnan mérnek?

Talán mert nem zavar, mert úgyis szabályosan haladok?

2010. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
oké, én is úgy nagyjából betartom, engem az idegesít, hogy ezek felrúghatnak minden szabályt, és ráadásul most már legálisan, ENNYI
2010. dec. 18. 09:44
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ,Te teljesen fordítva ülsz a lovon , nálad bukfencet vet ennél a kérdésnél a logika. Nem bírod fölfogni ,hogy a rendőr olyan pozicióból mér ma Magyarországon , amilyenből csak akar , nekünk megmérteknek ehhez semmi közünk sincs ,Neked sem .

Tehát nem a rendőr a hibás azért ha/mert Te gyorsan mész.

Ők csak a hibádat rögzítik ,ehhez meg ne vitasd el a jogukat.

2010. dec. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!