Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Személyszállítás egyéni...

Személyszállítás egyéni vállalkozóként.9 fős kisbuszhoz hivatásos jogosítvány szükséges?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként 9 fős kisbusszal szeretnék személyszállítást végezni. Kell-e hozzá hivatásos jogosítvány? Amúgy mi a különbség a hivatásos egy a hagyományos jogosítvány között? Személygépkocsi 'B" kategóriás jogosítványom van. Mennyibe kerül ezt hivatásossá tenni ha szükséges?
2011. máj. 29. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

ha jól tudom, csak úgy rá mondják a C-re, hogy hivatásos.

Aztán: B kat.-tal 9 főt szállíthatsz, ha sajátod a kis busz akkor, nem is kell PÁv vizsga, ha nem akkor kell, legalábbis teherautónál ez így van, de hátha ír 1 buszos is...

üdv

2011. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A 9 fős kisbuszhoz nem kell PÁV. Vicces lenne akkor Ford Transittal meg VW Transporterrel menni :)
2011. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak úgy rámondják, és nem is vicces ilyenekkel járni. "Egyéni vállalkozóként 9 fős kisbusszal szeretnék személyszállítást végezni" - ehhez szerintem kell a páv2.


"Pályaalkalmasság-vizsgálati szakterületként elsőfokú hatóságként a 41/ 2004. (IV. 7.) GKM rendeletben (PÁV rendelet) meghatározott hatásköreinkben feladatunk eljárni:

-a közúti közlekedési szolgáltatás keretében személyszállítást végző autóbusz (trolibusz), személygépkocsi vezetéséhez"

Tehát kell, ugyan úgy, mint egy taxisnak.

Nekem is meg van a PÁV 2, nem nagy dolog, ez is csak a lehúzásról szól.

[link]

2011. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!