Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Utaztatok már repülőgépen?...

Utaztatok már repülőgépen? Mesélnétek róla? Hova kell először menni, mit kell csinálni a csomagokkal, stb? Minden érdekelne, még a legapróbb dolgok is! Köszi! :-)

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
3%
Igen. Nem. A repülőtérre, leadni. Szívesen.
2011. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beállsz csomagostól ahhoz a check-in pulthoz, amelyik a te járatodra veszi fel az utasokat (ez a monitoron fel van tüntetve). Onnan már mindenben segítenek neked.
2011. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megérkezel a repülőtérre (ajánlott kétórával a gép indulása előtt odaérni)


Megkeresed a monitoron, hogy melyik Check-in pultnál lehet megszerezni a beszállókártyát. Általában 2-tőt szoktak nyitni, ha sokan vannak. Odamész, odaadod a repülőjegyet, majd a csomagokat. A hölgy/férfi leméri neked, ha esetleg túlsúly van, akkor ad róla papírt, hol fizess, majd ráragaszt egy cetlit, és csomag el futószalagozik :)


Innentől kezdve végülis szabad program. Bár azért nem sokáig, mert a terminálban ha jól tudom, indulás előtt fél órával azért illik már bent lenni.


Ha elindultok befelé, akkor szépen ellenőrzik az útlevelet/személyit (attól függően, hova mentek), majd a kézipoggyászt (nagyon figyelj, hogy folyadék max 100ml lehet nálad, éles eszköz nem lehet a kézipoggyászban, még kisolló sem! Különben ott láttad utoljára...)


Amikor átmész a fémdetektoron, akkor először szépen mindent pakolj a futószalagra, ami nálad van (táska, kulcscsomó a zsebedben, stb) majd átmész a kapun. Másik oldalon megkapod a cuccokat, majd beléphetsz a terminálban, ami végülis egy kis határon kívüli terület :)


Itt vannak a vámmentes boltok, amik nevükhöz méltóan istentelen drágák :) A monitoron nézd meg, honnan indul a gép, és lődd be a helyet, aztán jó sétálást addig is :) (nézd meg a giccsboltot, nekem az a kedvencem :D)


Majd olyan negyed órával, 20 percel indulás előtt általában elkezdik a beszállítást. Ferihegyen azt hiszem, már csak jetway van, de az utaskisérők elmondják. Odaadod nekik a beszállókártyát, ők pedig beengednek. A gép ajtajában majd elnavigálnak, hova kell ülnöd, te pedig oda lerakod magad. A tartóba felraksz minden nagyobb kézipoggyászt (hátizsák, stb).


Becsatolod magad, majd izgatottan vársz, egy remek élmény következik :) Szépen kigurultok, vártok egy picit. Meghallgatod az előadást a biztonsági dolgokról, negyediknél már te is beállhatsz, nyugi :) Aztán feldübörögnek a motorok, te az ülésbe préselődsz, aztán mire észreveszed, már a levegőben is vagytok :) Ilyenkor, ha hátul ülsz, nézz a pilótafülke felé, mintha egy hegyre néznél fel.


Aztán végül is az izgalmas dolgoknak vége a repülés ideje alatt. Ha ablaknál ülsz, akkor csodáld a világot.


Aztán a leszállás izgalmasabb, ugyanis a gép hullámozva süllyed, (esetleg kicsit menet közben rázkódik, ha fúj a szél, de ez természetes), olyankor gyomor fel, le, fel, le :) Nekem személy szerint ez a kedvenc részem. Aztán pislákolnak egy kicsit a lámpák, ahogy kiengedik a futókat. Aztán feldübörögnek a hajtóművek, és ha szárny felett ülsz, láthatod, ahogy kiengedik a fékszárnyakat (kicsit olyan, mintha szétcsúszna a szárny, ez tényleg ilyen :) )


Aztán egy ugrás, és már hallod is, ahogy fékeztek, és már lenn is vagytok a földön :)


Onnan vagy busszal, vagy lépcsőn, vagy jetway-en kiszálltok, majd útlevél ellenőrzés után odaterelődtök a futószalaghoz, ahol türelmes várakozással előbb utóbb jönnek a csomagok :) Felkapod, és mehettek is ki.


Kifelé néha szoktak a vámosok szúrópróba szerűen ellenőrizni, nem kell kétségbeesni, megmutatod a csomagot, megnézik, megköszönik, és mész tovább, hétköznapi dolog, én már háromszor is átéltem :) Valamiért csempésznek nézek ki, vagy nem tudom :D


És már meg is érkeztél :)

2011. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

és ez a gyomor fel-le mennyire durva?

Még soha nem utaztam "nagy gépen" nagyon érdekel milyen lehet? MOVIT-val viszont csináltam már áteséseket (0G :) ahhoz hasonló, vagy annyira azért nem erőteljes?

2011. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm kedves 3. válaszoló az ÉRTELMES választ!:) Sokat segítettél!:)
2011. jan. 28. 20:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, abszolút nem durva :) Olyan 100-200 m süllyedés, kis egyenes szakasz, aztán megint lefelé. Kb mint amikor elindul lefelé a lift, megáll, és megint megy le :)
2011. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!