Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz hogy az autószállító...

Igaz hogy az autószállító kutya-utánfutóhoz nem kell rendszám, sem biztosítás? Van erről valahol jogi szabályozás leírva?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Kell rendszám és vizsgáztatni is kell 2 évente! Biztosítást is kötelező rá kötni! Képzeld el ha meghúzol vele egy jó Mercit! Ki fizetné ki? Félbevágott P 126-ból és Lada Szamarából is jópofa kutya szállítót láttam.!
2009. febr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A közlekedés felügyelet szerint vontatási segégeszköznek számít , így nem kell rá sem rendszám sem biztosítás. Persze a rendőr láthatja a dolgot másképp is ,de álltalában nem szólnak érte. Vannak gyári autószállító kutyák is , talán a magyar autófer is gyártott ilyet. Ha betudod szerezni a tipusbizonyítványát lelehet vizsgáztatni és akkor már nem vitatható a használata.
2010. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kiegészíteném még, de ezt már csak hallottam de szerintem valós lehet. Ha a kutya nem rendszámos akkor csak érvényes műszaki vizsgás autót sállíthatsz vele. Ha a kutya rendszámos akkor műszaki nálküli autót is.De minden esetben kell hozzá az autómentői szaktanfolyamot igazoló kártya, mert ezzel igazolod hogy birtokában vagy az elromlott jármű szállításával vontatásával szakszerű rögzítésével foglalkozó szaktudással.
2010. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!