Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha elütöm, ki a hibás?

Ha elütöm, ki a hibás?

Figyelt kérdés

Pár hete történt,hogy sötétben tartottam hazafelé egy egyenes főúton.Ez egy rövid,2-3km-es szakasz,ami két éles kanyarral végződik.Túl gyakran jöttek szembe,ezért nem használtam a refit.

Szóval haladtam,egyszer csak egy izgő-mozgó valamire lettem figyelmes,majd a következő pillanatban feltűnt előttem a sáv közepén egy fekete,susogós ruhás hajléktalan talán...Átrántottam a kormányt a másik sávba és,azért igencsak zenélni kezdtek a gumik,amikor visszakormányoztam.Szóval rázós volt...90-nel mentem.Ha elütöm a jóembert,akkor én lettem volna a hibás?


2011. ápr. 3. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem lettél volna hibás máskor nyugodtan üsd el egyszer én is csaptam el 1 cigót csak a lába tört el de ne hogy már én meg a kocsi sérüljön meg ha az árokba kötök ki ilyen degeneráltak miatt.
2011. ápr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamennyire igen. A felelősség mértékét majd a bíró állapítaná meg a baleset körülményei alapján. Ha ilyen esetben meg is hal a delikvens, ha nem voltál ittas, nem mentél őrült gyorsan stb. valószínűleg megúszod felfüggesztett büntetéssel.
2011. ápr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
azt mondhatják , hogy mehettél volna kevesebbel is. hiába mentél fele olyan gyorsan mint az adott útszakasz engedi. akár hogyanis kihozzák ugy a dolgot hogy valamien részben , mindenki hibás . (mármint a sérült , és okozója)
2011. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igencsak felháborodtam az eseten,mert akikkel beszéltem idáig róla,szerintük egyértelműen engem varrtak volna be.Egyetértek azzal,hogy használhattam volna a refit.De,ha nem használtam,akkor mentem volna lassabban.Ez tiszta sor.De nem tudom,mennyire látható ezeknek a következményei.Ugyanannyira nem,mintha jöttek volna szembe.Mert,ha jönnek szembe,biztosan nem fogok frontálisan ütközni,főleg egy olyannal,aki aztán pláne nem tehet az egészről semmit...Akkor inkább elütöm.Én ezeket már jó előre kigondoltam,hogy ne akkor kelljen gondolkodni.Ugyanakkor,ha az út szélén sétál,semmi gond az egészből.Ez fix.Még akkor is,ha láthatósági mellényben sétál az út kellős közepén,mert észreveszem és lassítok.Szóval szerintem,amit én tettem volna annak nem biztos,hogy egyenes következménye az,hogy elkerüljük a balesetet,de,ha nem sétál ott,akkor semmi gond.Egyébként régebben elcsapta a haveromat főúton egy részeg 170-nel.Úgy kellett összekanalazni a gyereket,hál istennek túlélte.Ő biciklivel tekert át az úton és őt hurcolták meg,mert 200m-rel arrébb volt egy zebra,amit használhatott volna.Szóval,majdnem ő ment a kaptárba...
2011. ápr. 3. 12:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Te. Mindig annyival kell menni, hogy belásd a féktávolságnak megfelelő útszakaszt. Ez a vakvezetés tilalma. Bizonyos esetekben persze hülyeség, dehát úgyis rád húzzák...
2011. ápr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy. Erkölcsileg és józan ész alapján én nem büntetnélek meg. Működjön a természetes szelekció elve: aki hülye, haljon meg. Aki olyan hülye, hogy sötétben forgalmas úton részegen, világítás nélkül az út közepén mászkál, az megérdemli.


Viszont.

Sajnos a bíróság és a rendőrök a jogszabályokat fogják nézni, és valóban van olyan szabály, hogy vakvezetés tilalma, illetve van egy olyan is, hogy te nem hivatkozhatsz a másik szabálytalanságára.


Továbbá a kresz előírja hogy minden tőled telhetőt meg kell tenned a baleset elkerülése érdekében, meg hogy legfontosabb az emberi élet védelme. Ha mondjuk a balfácán miatt átrántod a kocsit a másik oldalra, ott frontálisan ütközöl valakivel és mondjuk az belehal, akkor szerintem már nem leszel hibás, hiszen megpróbáltad megakadályozni a másik balesetet. Arról már nem tehetsz hogy emiatt másik baleset történt.


Ráadásul ha baleset van, szeretnek egy bűnöst találni, nem szeretik azt az ítéletet kimondani, hogy valaki annyira hülye, hogy a saját hülyesége miatt halt meg.

2011. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen-igen.Nem ide tartozik,de mostanság olvasgatok pénzügyekről.Szeretnék majd vállalkozni és sokszor találkozok olyan véleményekkel,hogy az államszervek mennyire idióták.Itt is ezzel szembesülök.Tehát az egész arra megy ki,hogy legyen elég dolga ezeknek.

Őszintén szólva,igyekszem a lehető legtöbbet tanulni az esetből.Egy ideje nem érdekel,hogy jönnek-e szembe vagy nem,egy pillanatra felvillantom a refit,hogy belássam,történik-e valami az úton,tőlem messzire.Viszont egyszerűen nem tudom megtenni azt,hogy minden egyes autó mellett úgy haladjak el szemből,hogy 30-ra lassítok.De erre valószínűleg a szerv sem tud megoldást.Talán veszek egy éjjellátót,ami jól elvakít,ha jönnek szemből...Na mindegy,nem lelkizek rajta.Óvatosabb leszek és kész.Köszi mindenkinek!Mentek a kezek!

2011. ápr. 3. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!