Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elvileg ingyenes autópályán...

Elvileg ingyenes autópályán mentem, ma jött valami az Állami Autópálya Zrt-től, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Bicskénél az 1-es úton homokvihar volt nemrég, le volt zárva az út. Olvastam az index.hu-n és sok helyen, hogy az M1-es ezen szakasza ingyenes. Matricám nincsen. Mikor visszafordultam, jöttek más autók is fel a pályára. Tehát Bicskétől Pestig az ingyenes szakaszig a pályán mentem. Ma meg jött valami amin az van, hogy Állami Autópálya Zrt. Csak nem voltam itthon, holnap váltom ki a postán. De akkor gondolom bírság. Ilyenkor mi a teendő???
2011. ápr. 18. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

M1-es Biatorbágyig ingyenes csak, az M0-ig, onnan fizetni kell.

2011. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor valóban le volt zárva az 1-es főút, akkor fel lehetett menni a pályára, lehet, hogy amikor te mentél már feloldották a zárat.

Amúgy 15000 a bírság.

2011. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bicskétől mentem végig be Pestre, tudom, hogy az még fizetős, de rengeteg helyen olvastam, hogy feloldották. Mégis jött egy csekk...
2011. ápr. 19. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, jól meg kell válogatni, hogy milyen információknak hiszel...

A teendő: Befizeted a csekket.

2011. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hello!


Ők 3an nem tudom miről beszélnek, és miért okoskodtak ide bele, ha közük sincs a témához.


1.Nem az volt a kérdés, hogy melyik szakasz ingyenes, azt én is tudom, valszeg te is tudod, de aznap minden rádio, TV azt harsogta, hogy a homokvihar miatt ingyenes a pálya ezen része. AZT NEM MONDTÁK, SEHOL, HOGY HERCEGHELOMIG, MERT ONNANTÓL PÁR KILÓMÉTER (az ingyenes M1-M7-M0 közös szakaszig) továbbra is fizetős. GONDOLOM A LENYÚLÁS KEDVÉÉRT. EZ MAGYARORSZÁG. Fizeted a pályadíjat a benzinben, adókban, ha a matricát veszed akkor abban is, de nekik nem elég, ha 3szor fizetsz ők szeretnék, ha negyedszer és ötödször is lehúzhetnának.

2. Hogy válogasd meg kinek hiszel megint csak baromság, mert egy teljes útzár esetén az utat fizikailag is elzáró rendőröknek általában hisz az ember.

3. nem te értél oda rosszkor, biztos, hogy akkor is útzár volt, és a pályára tereltek amikor te utaztál, hiszen akkor nem kerültél volna te sem.


Sajnos én ugyan úgy jártam mint te, és gondolom még jó páran. Szerintem össze kellene fognunk és ha nem engedik el a pótdíjat polgári peresen beperelni őket, de nem a bűntetés össszegével, hanem az összes erre fordított időnk + perköltség + idegeskedésért kárpótlási díj stb. Nagyon lenyúlás szagu ez az egész. Felháborító, hogy fellebezési lehetőség sincs. Panasszal élhetsz, de semmi értelme, mert nincs halasztó hatálya, és ha 15 napon belül nem fizetsz 13ezer helyett máris 68 ezer.


Sajnos úgy fest, hogy valóban jobban járunk, ha befizetjük

a 13-at, mert különben mégjobban lenyúlnak. De ha a 15 napon belül nem jutok velük dülőre, még fogtok hallani rólam. Sőt remélem rólunk. VÁRJUK A TOVÁBBI KÁROSULTAK JELENTKEZÉSÉT. EGYENLŐRE IDE.


Erre a 3ra reagáltam:

"Szia! M1-es Biatorbágyig ingyenes csak, az M0-ig, onnan fizetni kell.


Amikor valóban le volt zárva az 1-es főút, akkor fel lehetett menni a pályára, lehet, hogy amikor te mentél már feloldották a zárat. Amúgy 15000 a bírság


Hát, jól meg kell válogatni, hogy milyen információknak hiszel... "

2011. máj. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!