Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A rendőrség szerint fotó van...

Nagyontamas kérdése:

A rendőrség szerint fotó van róla, hogy "szabályszegést" követtem el. Mi van ha nem tudom ki vezette a kocsit egy hónappal ezelőtt?

Figyelt kérdés

Nem a Szombathelyi központ, hanem a helyi hék küldték a levelet.

Nem közigazgatási eljárásról van szó!


2011. ápr. 27. 10:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
körülbelül egy órája oldottam meg így.
2011. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha arról beszélsz amit én írtam, akkor kétlem...
2011. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%
ugyanígy történt, szabálysértés, objektív felelősség, mivel 62-vel mentem és 68tól van a súlyosabb. Bementem, hogy megnézzem ki vezette, eléggé homályos volt, nem lehetett kivenni, hogy ki vezetett. Odaírtuk, hogy hozzámtartozó vezette és mondta, hogy így megszüntetik az ügyet.
2011. ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Hogy érthető legyen:

Nem derül ki, hogy milyen büntetést kapott, mert 66km/h az már közig. bírság, ott pedig nincs lehetőség fellebbezni, és bejárkálni.

Ha szabálysértési feljelentést kapott, vagy helyszíni bírságot, ami 65km/h alatt lehetséges, akkor van esélye arra, hogy megszüntetik. De itt még nagyon sok dolgot kell akkor bizonyítanija.

2011. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:17

Na így már rendben van. Érthető. 65km/h felett a közig. bírságnál már nincs lehetőséged, az üzembentartó felel. Ez az objektív felelősség, és a közigazgatási bírság. A szabálysértési feljelentés, mint amit te kaptál, az szabálysértési eljárás, és nem objektív felelősség, ezért van LEHETŐSÉGED a megszüntetését kérni.

2011. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
jólvan :) én leírtam a tapasztalatom és amit mondtak nekem.
2011. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én meg a "szakmai ártalmam" :)
2011. ápr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bementem, megnéztem a felvételt, nem látszik ki vezette.

Azt írtam nekik a mellékelt "visszaküldendő tanúvallomásra,

hogy egy családtag vezette.

Azt mondta az ügyintéző aki átvette, hogy majd kapok egy határozatot, miszerint megszüntetik az eljárást.

2011. ápr. 27. 14:36
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor te is úgy intézted, ahogy én :)
2011. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!