Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A KRESZ jogilag ismer olyan...

A KRESZ jogilag ismer olyan fogalmat útkereszteződésre hogy az csak egy nyomvonal? A rendőr mondta, hogy "nem útkereszteződés hanem csak egy nyomvonal"

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
az egy nyomvonal az nem a járművekre vonatkozik? tehát pl. bicikli, motor és ezzel kb ki is fújt :) tehát amelyeknek nem egymás mellett és mögött hanem csak egymás mögött vannak a kerekei? én úgy tudom, hogy azokra mondják, hogy "egynyomú jármű" vagy valami ilyesmi
2011. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Első olyat még nem hallottál igaz, hogy 2 nyomon haladó jármű? Biztosan azért mert nincs vezetői engedélyed, csak íráskényszered.

Kérdező, véletlen nem záróvonalat mondott a rendőr? Illetve ha leírod részletesebben az esetet, hogy mire mondhatta, akkor tudok segíteni beminősíteni.

2011. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy nyomvonal = gyalogút, nem útkereszteződés.
2011. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 13:06


mert én azt mondtam, hogy minden jármű egynyomú, ugye?

talán ülj vissza az iskolapadba, ha ennyire butácska vagy szövegértésből :(

még a gyengébbek kedvéért - utólag beigazolódott: szükség volt rá - példával is alátámasztottam: bicikli, motor


de a te IQ-d még ezt a szintet se üti meg :(


nekem kínos.

2011. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na idefigyeljetek! Először is van jogsim, még hozzá hivatásos és 1981 óta. /1750000km /Megjegyzem azóta nem volt büntetésem!

Egy félreértést szeretnék tisztázni. Félreérthető, illetve nem volt pontos a kérdésem. Tehát: Az általam kereszteződésnek vélt út után előztem amiért a rendőr meg akart büntetni. A kereszteződésnek vélt utat minősítette a rendőr nyomvonalnak ami a szántóföldről torkollott a főútvonalba!!!!(nincs szó kerékpárról,meg motorbicikliről)

Bízom benne, hogy így most már érthető a kérdés!!!

És kérem a hozzászólókat hogy ne osszák az észt ismeretlenül!

Gondoltam felvetem az esetet, mert szerintem elég egyedi, és érdeklődésre tarthat számot,és még tanulságos lehet másnak is a jövőben!!!! Űdv :Gyuri

2011. máj. 6. 08:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Kereszteződés utáni előzésnél milyen alapon büntetne meg? Nem a kereszteződésnél előztél! Na meg ha nyomvonal, akkor nem is út, így nem értem a dolgot!
2011. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása."


A KRESZ burkolat szerint NEM tesz különbséget.

Az előzést tiltotta vmi az adott helyen?

2011. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gyanitom arrol van szo, hogy volt egy elozni tilos tabla. Egy keresztezodes ezt feloldotta a kerdezo szerint. A rendor szerint viszont nem keresztezodes, hanem csak nyomvonal, tehat tovabbra is tilos volt elozni.

A kerdes hogy arrol a "nyomvonalrol" varhato e hogy auto felhajt az utra? Mert ha igen, akkor o ugye nem tudhatja hogy elozesi tilalom van ervenyben, pont ezert is ad feloldast egy keresztezodes.

2011. máj. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még nem hallottam, Ha látszik hogy az egy út,és nem egy kapubejáró,vagy ilyesmi,akkor fényképeket csinálnék,és reklamálnék. Aki ismeri Érden a régi elkerülőt, ott az ófalusi és M6-os körforgója után van egy 60-as tábla,ahogy haladunk SZ.h.batta felé. A Balos jobbos kanyar után közvetlen van egy szervízút,még elsőbbség adás kötelező tábla is díszíti.Haladtam felfelé és láttam hogy a felüljáróról mérnek lefelé. Megkérdeztem hogy mit mérnek? Azt mondták 60-at,és én is benne vagyok 80-al a gépben. Mondom, az jó,de azt észrevették-e hogy van lent a korlátozó tábla után egy kereszteződés? Csak néztek rám, nem akarták elhinni. Bementem az Érdi kapitányságra,és kértem a parancsnokukat,hogy nézzen utána.Ő nagyon korrekt volt,még mondta is hogy akik ott mérnek azok most nem helyiek,de odaküldi a járőröket,hogy járják be az útvonalat,és ha valóban nincs ott korlátozás ahol engem bemértek, akkor intézkedni fog. De ettől függetlenül érkezhet feljelentés,mert kivenni így utólag felvételt már nem tudnak. Elintézte,mert ez már több mint két éve volt,(akkoriban zárták el az Oroszok a gázt), de azóta ott nem láttam hogy sebességet mértek volna,pedig elég sűrűn arra járok.Ezzel csak azt szerettem volna leírni, hogyha 100%-ban biztos az ember a dolgában,akkor érdemes megreklamálni,DE CSAK AKKOR. Az oktatóm azt mondta hogy a közlekedéshez elég 40%-ban ismerni a kreszt,a másik 60% tudás akkor kell,ha meg akarod védeni magad.
2011. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, bár még soha nem jutott eszembe, hogy egy ilyen földutas felhajtónak közút jelleget kölcsönözzek.

A rendőrnek vszínű igaza volt, ellenben akkor, ha az nyomvonal, vagy akármi,rá a KRESZ szabályok nem vonatkozhatnak, ami persze nem igaz!

2011. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!