Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ukrán benzint? Nem seft,...

Ukrán benzint? Nem seft, legálisan.

Figyelt kérdés

Szeretnék átmenni Ukrajnába tankolni. A bajom az, hogy még soha nem voltam. A határhoz közel vagyok, átszámoltam, megérné. Úgy tervezem, hogy hoznék át egy tele tank benzint +10 litert kannában, meg még valamit amit lehet legálisan. Nem seftelni kell, saját célra.

Kérdésem: Mit lehet és mit éri meg behozni? Kiknek mennyit kell adni? Mikor érdemes menni? Jótanácsokat is szívesen venném. Elsősorban olyanoktól akik nemrég is voltak kint, és képben vannak.

Köszönöm, de olyanokra nem lennék most kíváncsi, hogy: "azt tudom, hogy régen..."

Minden féle hasznos információt szívesen fogadok!

(akár privátban is, csak írj, hogy írtál privát e-mailt, kösz)

Ja, és mennyi most kb. kint a 95-98?

Ft-ot elfogadnak a kúton, vagy váltsak itthon?


2011. máj. 13. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:

„Kiknek mennyit kell adni?”


Hogy érted ezt?


A határ mellett valószínűleg Forintot is elfogadnak, de ha beljebb mész akkor még olcsóbb benzint kapsz, viszont ott már lehet hogy nem annyira ismerik a Forintot.

2011. máj. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy érti, hogy az ukrán/magyar határőrnek+a hídon a kiskatonának mennyit kell adni, hogy ne cseszegesse, és hamar tovahaladjon. A mostani tarifákat nem ismerem sajnos.

Hajnal 1-3 között érdemes a sorba beállni, akkor kevesen várnak átlépésre, gyorsabban halad a sor. Kb reggel 6-ra haza is érsz.


Édességet, cukrot, ruhát, motorolajat, szeszes italt megéri behozni. Műszaki cikket semmikképpen sem.

2011. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs kicsit off leszek:


Amikor voltunk Esztergomban, nem tudtuk mennyi piát lehet áthozni. Berámoltunk két rekesz sört, és a határnál teljesen rá voltunk parázva, hogy vajon ennyi még belefér-e, ott számolgattuk hogy hányan vagyunk, akkoz fejenként mennyi, és azért a szabály csak engedi fejenként napi 1-2 liter megivását...

Szóval totál be voltunk gyulladva hogy most mi lesz, tuti elfognak illegáls szeszcsempészetért, stb...


Ezen szarakodtunk ott, mindenki izzadt, jött a határőr. Erre látjuk a tükörből, majd feltűnt mellettünk is az öreg a bringával, a bringára felrakva összesen vagy 3 rekesznyi sör :) Köszönt a határőrnek név szerint és ment tovább.


Aztán megnéztük és valami fejenkénti 50 liter volt a napi limit, tehát bőven nem értük el :)


A kérdésre a választ sajnos nem tudom, de érdemes felhívni a határőrséget ők biztosan tudják.

2011. máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit én is off leszek, de Esztergom tudtommal a szlovák határ mellett van, és a szlovák-magyar határ már marha régóta EU-s határ. Arra teljesen más szabályok vonatkoznak.
2011. máj. 14. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat, igen így értettem, hogy kinek mennyit kell adni. De egyébként kérni fogják, vagy tudod, hogy most neki kéne valami vagy nem?

Műszaki cikket miért nem? Hitvány minőségűek?

2011. máj. 14. 15:59
 6/8 anonim ***** válasza:
mert sokkal drágábbak! Azt inkább M-o-ról hozzák Ukrajnába, mert olcsóbb, meg visszaigényelhető az ÁFA, igaz csak akkor ha át tudja csempészni az ukrán vámon.
2011. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aha?! Kösz!
2011. máj. 20. 21:13
 8/8 anonim válasza:
A határőrségnek semmi köze a behozatalhoz, kivitelhez! Ez a Nemzeti Adó-és Vámhivatal hatásköre! (régi nevén VPOP).
2011. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!