Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy teherautó bárhol parkolhat...

Egy teherautó bárhol parkolhat lakóterületen? Lakóparkban?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk (8 lakás), és nincs parkoló, se garázs, csak az utcán lehet parkolni.

A kerítésünk előtt viszont mindig leparkol egy teherautó, teljesen elfoglalva az összes helyet. Így az itt lakók össze-vissza parkolnak, ahol tudnak. Na, persze közben minket szid a többi itt lakó, hogy miért állunk eléjük.

Tudom, hogy egy kamionnak is kell valahol parkolnia, de erre nincs valami szabály? Hisz így elfoglalja mindenki elől a területet.


2011. jún. 2. 15:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
Mi egy külvárosi részben lakunk, családi házas övezetben. Itt minden utca elején ki van téve a tábla, hogy teherautóval tilos behajtani. Nézd meg, lehet nálatok is kinn vann, és akkor lehet szólni a köztereseknek, vagy megállapodni a teherautó sofőrjével!!
2011. jún. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs táblával kitiltva és nem lakó-pihenő övezet ahova nem hajthat be (szintén tábla), akkor ott parkol ahol akar és tud.
2011. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Utána kellene nézni, mivel régebben volt egy olyan szabály, hogy teherautó csak az üzemeltető/tulajdonos (cég vagy magánember) telephelyén parkolhat. Vagyis közterületen nem. Meg kell kérdezni az önkormányzatnál.
2011. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

utolsó: igen, én is valami hasonlóra gondoltam, mert nekem furcsa, hogy nem szabályozzák a dolgot, és az itt lakóknak meg máshol kell parkolniuk.

Még egyszer köszönöm!

2011. jún. 2. 15:50
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
hát utolsó ez nagy hülyeség például ha elindul egy ilyen 3 hetes utra akkor szerinted végignyomja még vissza nem ér a telephelyre vagy mi?
2011. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, hogy hülyeség vagy sem, szerintem kellene valami szabályozás, mert engem nem zavar, hogy ő mennyit nyom le, ő vállalta, az viszont szerintem gáz, hogy másokat "elzavar" a saját lakhelyéről, mert miatta nem lehet parkolni.
2011. jún. 2. 21:23
 7/14 anonim ***** válasza:
abból a tervből nem lett semmi, hogy a teherautó csak a telephelyen parkolhat, mert pl.: sok cégnek a telephelye a panel 9. emeletén van, ha szabályosan parkol, nem zöld területen, nem lakó pihenő övezetben, és nem járdán, és meg van mellette a 3 méter hely (de lehet csak 2,5 kell? ) akkor nem lehet belekötni
2011. jún. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
de tudod nem "nyomhat le" akármenyit mivel megvan szabva neki és akkor h szablyák meg hogy hol parkolhat? parkoljon kint a főutvonal szélén várva hogy mikor rohan majd bele valaki?
2011. jún. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na, mindegy is. Szerintem furcsa, hogy ezt nem szabályozzák valahogy.

Köszi, hogy írtatok!

2011. jún. 3. 09:50
 10/14 anonim ***** válasza:
meg amugy akkor a személyautókaz is szabályozni kéne mviel azisb ugyanugy elfoglalhatja a helyet
2011. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!