Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kicsit talán buta kérdés, de...

Kicsit talán buta kérdés, de érdekel, ki mit gondol. Szerintetek hülyének néz majd az oktatóm?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kétszer egymás után nem mentem át a KRESZ-vizsgán (jöhet a hurrogás). A két alkalom között fél év telt el. A másodiknál teljesen a padlóra kerültem, nullára vitte az önbizalmamat. Pedig egészen kis dolgokat néztem el, túlságosan izgultam - ha akkor és ott jelentkezek a következőre, könnyen lehet, hogy sikerült volna. De nem így történt, így tovább rágódtam. Közben ismét fél év telt el. Most le szeretném tenni a vizsgát a közeljövőben.


Az a kérdésem, hogy szerintetek az oktató nagyon hülyének fog nézni, miután egy év idő és két sikertelen vizsga után újra jelentkezem hozzá? Ismerjük és jó ember, ennek ellenére kicsit szigorú (én annyira nem ismerem egyébként). Ti mit gondolnátok? Mennyire megértőek általában?


Kérem azt, aki komolytalan válaszokat akar írni, hogy inkább ne írjon!


2011. júl. 11. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
dehogy néz, sokan vannak így különböző okok miatt.. neki sem érdeke hogy lecsesszen, hanem hogy vidd neki a pénzt, most egyébként is kevesebben akarnak vezetni tanulni, ezért még örülni is fog neked.
2011. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm 3-adszorra vagy 4edszere ment át. Szólt az oktatójának hogy sikerült. Nem cseszte le, sőt örült hogy végre átment.
2011. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Igaz hogy sok "zseni" elsőre átmegy kreszből,de ezek meg a kormány mögött szenvednek majd sokat...:D
2011. júl. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Igaz hogy sok "zseni" elsőre átmegy kreszből,de ezek meg a kormány mögött szenvednek majd sokat...:D"


Nekem spec. az össze haverom 70 feletti pontokkal átment elsőre. Egy közülük minden vizsgán elsőre átment. Elég gáznak érzem magam köztük...

2011. júl. 11. 21:36
 5/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul mind nagyjából egyidőben kezdtük.
2011. júl. 11. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megsérteni, de nagyon egyszerű: rá kell szánni az időt és tanulni kell rá. Ha nem mentél át akkor azért történt, mert nem szántál rá elég időt és energiát.


Én mindig azt szoktam mondani, hogy a "csak ennyi meg cask annyin múlott" pontosan azt jelenti, hogy valaki egyáltalán nem készült fel rá rendesen. Aki rendesen felkészül, annak mondjuk múlhat az hogy 100%-90% vagy csak 80% lesz. Aki nagyjából tanul, az lehet hogy csak a 70%os felkészültségi szintet éri el, és igen, ott már egy kérdés is lehet döntő... De ha nem a szerencsére apellálunk, akkor ilyen fel sem merülhet...


Lehet hogy ők már kiskoruk óta fokozatosan szívják magukba a tudást, tehát most nekik sokkal kevesebbet kellett tanulni, mint neked, aki esetleg előtte azt se tudta mi az hogy jobbkéz szabály...

2011. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem néz hülyének, bár nagyon furcsa én sem értem miért vártál eddig! Minél többet vársz annál többet felejtesz, annál nehezebb lesz utána visszarázódni ezt ilyenkor egy kis gyakorlás után azonnal meg kell próbálni újra! Az első forgalmim nekem sem sikerült de csak azért mert az oktató még akart egy kis lóvét magának és belefékezett a vezetésembe(mindenféle ok nélkül, volt is vita mert a vizsgabiztos sem látta értelmét a fékezésnek majdnem át is engedett de a k*cs*g oktatóm miatt mégsem)

Utána szépen elrendeztem a faszit, a második vizsgát (2 nappal az első után) igy már gond nélkül megcsináltam.


Egyik ismerősöm 5 éves jogsival nem emlékszik már a párhuzamosan parkolásra és most felkereste ujra az oktatóját, hogy vegyen pár órát belőle. Szerintem ez egy picit szokatlan, de példás hogy fontos neki a közlekedés biztonsága, a balesetmentes közlekedés igy szerintem nagyon jól teszi!

2011. júl. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Nem akarlak megsérteni, de nagyon egyszerű: rá kell szánni az időt és tanulni kell rá. Ha nem mentél át akkor azért történt, mert nem szántál rá elég időt és energiát.


Én mindig azt szoktam mondani, hogy a "csak ennyi meg cask annyin múlott" pontosan azt jelenti, hogy valaki egyáltalán nem készült fel rá rendesen. Aki rendesen felkészül, annak mondjuk múlhat az hogy 100%-90% vagy csak 80% lesz. Aki nagyjából tanul, az lehet hogy csak a 70%os felkészültségi szintet éri el, és igen, ott már egy kérdés is lehet döntő... De ha nem a szerencsére apellálunk, akkor ilyen fel sem merülhet... "


Nézd, én nem mentegetőzni akarok. Én hatékonyan szoktam gondolkodni és szigorú vagyok magamhoz; nem áltatom magam azzal, hogy eléggé felkészültem. Az első alkalommal tudom jól, az én hibám volt. A másodiknál sem voltam eléggé felkészült, de ott már az izgalomnak is nagy szerepe volt, szétizgultam az egészet és olyat írtam rosszul, amit már kifele jövet tudtam.

Nekem az a bajom, hogy valahogy úgy érzem, hogy nem megy bele a fejembe. Mindent meg tudok tanulni, amit kell, de ez nagyon nehezen megy. De mindegy, nem nyavajgok, inkább rákapcsolok, hogy most majd sikerüljön. Azért félek tőle, mert elvette az önbizalmamat a második kudarc.


Utolsó válaszolónak: elhiszem, hogy kijön az ember egy idő után a gyakorlatból, de gondolom a KRESZ-t hamarabb vissza lehet tornázni arra szintre, mint a vezetési rutint, mert az előbbi csak elmélet.



HA már itt vagytok, lenne még egy nagyon fontos kérdésem: a KRESZ CD-n, amit lehet venni, minden kérdés rajta van, ami előjöhet a vizsgán? Mert ha minden igaz (bár kicsit régebbi CD-t használok) ez nálam konkrétan 1290 kérdés, most néztem meg. Tehát ha ezeket mind begyakorlom, akkor nem érhet meglepetés?


Megnézné esetleg valaki, akinek szintén van CD-je, hogy a "B-kategóriás tesztkönyv"-ben neki is ugyanennyi kérdés van-e?


Köszönöm!

2011. júl. 12. 11:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak azok lehetnek amik a CD-n vannak. Ha néhány éves, akkor az még bőven jó, a kérdések 99% ugyanaz. Ha azokat betéve tudod, akkor a vizsgán is jól fogsz teljesíteni...


Lehet hogy rossz módszerrel tanulsz: meg kell próbálni értelemmel, logikával megtanulni, és nem csak úgy bemagolni mint egy verset. Ha látod és érted az összefüggéseket, sokkal könnyebb. A képeseknek pedig megint csak megvan a maga technológiája hogan kell csinálni...

2011. júl. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
egyébként meg nem értem mia bajod. Most vallottad éppen be, hogy első két alkalommal nem voltált felkészült. Vagyis nem azért buktál meg mert hülye vagy, hanem azért mert nem tanultál rá. Úgy pedig könnyen megbukik az ember.... Most tehát tessék tanulni és akkor menj vizsgára, amikor már szerinted is felkészültél... (vagy amikor betéve tudod az összes kérdést)
2011. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!