Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogilag minek számít ha nem...

Jogilag minek számít ha nem állok meg a rendőrnek?

Figyelt kérdés

Sokszor elegem van amikor már egy nap harmadszorra megy el 20-25 percem azzal, hogy szórakoznak, és szeretném megkérdezni minek minősül az, ha nem állok meg neki? Főleg hogy szeretnek abszolút szabálytalanul megállítani, azaz hogy mögöttem elkezdenek szirénázgatni, holott a rendőrségi törvény ezt nem teszi lehetővé, ez olyan amerikából átvett majmolás. Na most mi van akkor, ha én fogom magam, és nem veszek róluk tudomást és megyek tovább?

(ha nem tévedek, szabályosan megállítani eleve csak úgy lehetne, ha előttem kiáll az útra és integet ...)


2009. márc. 31. 14:13
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
94%
Először is azt kellene tisztázni, hogy valóban meg akarnak-e állítani, vagy csak Te gondolod így. Sajnos nem határozhatjuk meg, hogy milyen módszerrel tehetik ezt meg. Minden esetre egyértelmű szándékot kell a rendőrnek jeleznie, ha meg akar állítani. Az, hogy mögötted elkezd szirénázni nem biztos, hogy Téged akar molesztálni. Lehet, hogy csak siet, utat kér. Ha egyértelműen jelzi, hogy állj meg és ezt nem teszed, bizony számíthatsz egy idézésre és annak következményeire, mert ezt menekülésnek tudják be!
2009. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
97%

Nem idézésre, hanem elkezdenek követni, ha akkor sem állsz meg még, akkor elkezdenek üldözni, amíg el nem kapnak. Ez akár órákig is tarthat és akár rendör helikopterrel is követhetnek. Ha megállítanak,akkor tuti hogy jó nagy bírságot akár még börtön büntetést is kaphatsz.


Pár hónapja volt hogy egy emberke ittasan vezetett és mikor a rendör megakarta állítani elkezdett menekülni, és a végén mikor elkapták akkor azt mondták akár börtönt is kaphat. Az indoka az volt hogy alkoholt fogyasztott és beijedt, de a vérteszt olyan kevés mennyiséget mutatott ki hogy a szonda lehet nem is jelezete volna ha megáll.

2009. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
74%
Az hogy téged harmadszorra állítanak meg nem az ő hibájuk.A munkájukat végzik és szerintem jobban jársz ha megállsz............!!!!
2009. márc. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Igen, jellemző, erre van emberük ...

Amúgy nem egy profi vezetők, szóval attól nem igazán félek, hogy elkapnak úgymond, előbb törik ezek össze a kocsit, amilyen "ügyesek", nem egyszer léptem én már meg előlük, mert egyszerűen untam már a banánt, és eddig egyszer se lett semmi belőle, mert gondolom ők meg hülyék lettek volna saját magukat égetni azzal, hogy nem voltak képesek elkapni.


Na azért jogilag én ismét kiemelném:

teljesen szabálytalan az a megállítási mód, hogy beáll mögém és elkezd villogni, mert meg akar állítani. na most akkor én ezt innentől kezdve egyszerűen nem veszem tudomásul ... Jogilag nekem van igazam nem? A Rtv-ben teljesen egyértelműen le van írva, hogyan állíthat meg, de így semmiképpen. Így viszont miért álljak meg?

2009. márc. 31. 18:33
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
ez ha így van akkor elég érdekes kérdéseket vet fel bennem is
2009. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hírem van! A rendőr nem csak az út szélén állva állíthat meg. Idézném a KRESZ-ben leírtakat:


6. §


(2) Ha a rendőr a forgalmat nem útkereszteződésben irányítja,


a) a járművek megállítására


aa) karjának vagy fehér szegélyű piros tárcsának függőleges feltartásával, piros vagy fehér fény körbeforgatásával, illetőleg síppal ad jelzést,


ab) menet közben a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból, illetve motorkerékpárról ad jelzést, karjának, fehér szegélyű piros tárcsának, piros vagy fehér fényű lámpának fel-le mozgatásával, illetőleg hangszórón vagy a megállásra felhívó szövegű felirattal;


b) a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból vagy motorkerékpárról, illetőleg rendőrségi helikopterről hangszórón keresztül adott, a követendő közlekedési magatartásra vonatkozó utasításának megfelelő módon kell az úton közlekedő jármű vezetőjének eljárnia.


(3) A rendeletben meghatározott egyéb közúti jelzések és a forgalmi szabályok csak annyiban irányadók, amennyiben a rendőr jelzésével nem ellentétesek.


(4) Az (1) és a (2) bekezdésben foglalt rendelkezések értelemszerűen irányadók a szolgálatban lévő katonai forgalomszabályozó, a határőr, a vám- és pénzügyőr, a tűzoltó által, valamint a forgalmat ellenőrző közlekedési hatóság közúti ellenőre által adott jelzésekre is.

2009. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
igen, ezért gondoltam, hogy nem stimmel:) Az a baj, hogyha meglépsz, és esetleg a rendszámot nem is látják, de mégegyszer meglátnak abban biztos lehetsz hogy rádhívják a kpmet
2009. márc. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Köszi a beidézést de még mindig úgy vélem, nekem nem kell megállnom, ha mögöttem elkezd brekegni ...

Ha hangszórón azt mondja, hogy álljak félre , akkor igen, a beidézett pont szerintem erre vonatkozik, na de a fényjelzés használata mögöttem miért jelentené azt, hogy meg kell állnom?

Na mindegy ... hát helyzetfüggő a dolog.

2009. márc. 31. 21:47
 9/47 anonim ***** válasza:
91%

Ha mögötted mennek csak olyan esetben szokták használni a fényhidat, hogy megállítsanak. Ha ezt nem veszed tudomásul akkor használja a szirénát is, amit illik észrevenni és lehúzódni szabad utat adva. Ilyenkor általában beáll eléd és úgy késztet megállásra.

Ha ezután sem állsz meg és elkezdesz májerkodni azzal a szöveggel, hogy úgysem olyan jó sofőrök és lehagyod őket, majd rájössz ha másik járőrrel találkozol szemben az úton aki keresztben áll az úton a kocsival.

Engem egy este 3x igazoltattak és fújattak szondát mindezt 20 km-en belül.

Lehet majomkodni, de akkor ne csodálkozz ha lesznek következményei. A minimum, hogy megvan nekik a rendszám és tudnak is vele mit kezdeni.

Ha az esetszerűen haladó (villogót és szirénát használó) mentőt akadályozod és felírják a rendszámod akkor megy a rendőrségre a feljelentés.

Csak, hogy tudd mihez tartani magad...

2009. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Jó, én tudom, hogy diktatúrákban nem sok értelme van a jogszabályoknak, de kömnyörgöm miért nem a szabályoknak megfelelően járnak el, ha már annyira erőlködünk itt a jogállamiság látszatával? Másrészt elegem van a hülyeségeikből, akkor te is tipikus magyar birka vagy már bocsánat (nem sértegetni akarlak, csak sajnos ez a magyar mentalitás .... amolyan beletörődünk mindenbe, mindegy, cseszegessenek csak minket, mi kötelesek vagyunk mindent tűrni .... na neeeemm), hogy 20 km-en belül 3x megállítanak, és nem teszel feljelentést ellenük, vagy minimum polgári peres eljárást nem indítasz. Figyelj ide, ha 20 km-en belül elvesztek 3 x 20 percet, és ez nekem egy üzleti megbeszélés lekésése miatt mondjuk 15 milka veszteségembe kerül, akkor mégis ez kinek a sara szted? Úgyhogy nem véletlenül nem állok én meg ezeknek, egyszerűen nincs időm a hülyeségekre, és azért az nem olyan egyszerű, hogy jön majd velem szembe ... persze, és mégis honnan tudná, merre megyek? Bp-i dugókban meg főleg aztán olyan hamar le lehet rázni, hogy hihetetlen. Eleve 15 felé lerázhatom őket városon kívül is, aztán találgassanak merre mentem ...


Na mindegy

1, mentővel, tűzoltóval természetesen más a helyzet, na de ők nem is szórakozni akarnak mert unatkoznak vagy mert várják a zsebpénzt, hanem sietnek, azért "enyhe" különbség ... eszembe se jutott soha még hogy ne engedjek el egy tűzoltót, mentőt, de nem figyeltél akkor, mert itt nem elengedésről van szó, hanem megállításról, ők pedig nem megállítani akarnak.

2, Nézd, keresztbe pedig nem állhat az úton, egy főúton az igen kemény szabálysértés, akkor minimum lekamerázom és teszek ellene feljelentést közúti veszélyeztetés bűncselekménye miatt, hiszen azzal azért keményen veszélyezteti a közlekedőket, hogy keresztbe áll, aztán páran meg beléjük durrantanak.

3, amit írsz, hogy leszorítanak, na az ismét a közúti veszélyeztetés bűncselekménye, ilyet nem tehetnek egyszerűen, ismét azonnal kamera és feljelentés. Mégis hol élünk?


Egy időben ugye téma volt, hogy a rendőr "csak úgy" ne állíthasson meg szórakozásképpen, hanem csakis akkor, ha ezt konkrét céllal teszi. De sajnos nem szavazták meg ... na most megint nem minősítem, csak annyit mondok, hogy civilizáltabb országokban magának az igazoltatásnak a jelensége is ismeretlen, én pl amikor X országban vezettem, teljesen hülyének néztek, hogy mégis miért ragaszkodom annyira a papírjaimhoz. Merthogy náluk evidens, ha megvan a jogsi akkor megvan és kész, majd ellenőrzik ahogy akarják, de nem kell magaddal vinni a papírjaidat. Na hát ettől mi még messze állunk, és azt hiszem nem is nagyon lesz változás, hiszen ehhez először is jogállam kellene, de arról meg belátható időn belül itt ne álmodjunk ...


Csak egy megjegyzés:

aranyos tőled a figyelmeztetés, de tudod dolgoztam pár évet rohammentőn, és tudod te mennyit k...anyáztunk, mert annyi hülye van az utakon aki egyszerűen nem akar elengedni és úgy kell letolni az útról és sorolhatnám ?? És érdekes, én két év rohammentőzés alatt nem találkoztam ilyennel, hogy felírtuk volna bárkinek is a rendszámát, pedig ez egy örökös probléma, meg aztán vannak a bmw-s menőcsávók, akik elkezdenek versenyezni a szirénázó rokóval, hát egy horror. De ez NEM AZ A TÖRTÉNET !!!

Érdekes egy megközelítést mondasz, az a szó meg külön tetszik, hogy "illik" és "szokták", nézd itt nem illemtanról és szokásjogról kellene, hogy szó legyen, hanem jogszabályokról. Na ez az amiről beszélek ... vagyis ezek be nem tartásáról.

2009. ápr. 1. 09:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!