Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy elsöbbség adás táblától...

Musztafa87 kérdése:

Ha egy elsöbbség adás táblától fordulok ki balra fő útra?

Figyelt kérdés
és jobbról jön egy autós (BMW) és nem 40-50el hanem kb 80-100al amit én nem is láttam és ő félrerántja a kormányt surolva az én autóm elejét és felmegy oldalra a járdára kitörve egy táblát és egy járdaoszlopot és neki ment még egy parkoló autónak amit még el is mozdít (OPEL).....biztositásom nemvolt(lejárt) persze de ez kinek a kárja vagy ilyenkor mi van?? most az nem az ő hibája hogy félrehúzta és még egy másik autót is összetört?? zsebből kell kifizetni mind a 2 autó kárát??? meg hallottam h le is ültethetnek ezért??? mi van ilyenkor??
2011. júl. 14. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Elsőbbség meg nem adása, minden kár a tied.(mivel te vagy a balesetben a hibás; függetlenül attól, hogy mennyivel jött a BMW, az elsőbbségadási kötelezettség jár neki akkor is ha 200-al jött)


Ha nincs biztosításod akkor a MABISZ fizet helyetted és rajtad meg a NAV majd behajtja adóként (árverez, inkasszózza a bankszámlát, stb...).

2011. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem ultetnek le, de az elsobbseg megadasa egyertelmuen a te sarad. majd a biztosito fizet.


Az nem szamit hogy mennyivel megy, raadasul fouton a 40(?!)-50 egyaltalan nem normalis. LEGALABB 50el mennek de inkabb 60-70 korul pont mert vedett ut.

Korul kell nezni.

Mi az hogy nem lattad? ha nem belathato a keresztezodes akkor lassan csorogsz elore amig be nem latod, felkeszulve minden pillanatban az elsobbseg megadasara.


Mi lett volna ha peldaul elozesben van egy auto es nem is jobb hanem balsavban jon eppen? ahhoz is joga van...

2011. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
mellesleg biztositas nelkul vezetni buncselekmeny, sokkal sulyosabb bun mint egy kis szabalysertes ami a gyorshajtas (raadasul 80al fouton nem is tul eros)
2011. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 50% gyorshajtás fölött a gyorshajtó sara a baleset. A biztosítás miatt viszont téged is meg fognak büntetni.
2011. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

túl sok információt nem írtál le, mennyi volt a megengedett sebesség?A védett útvonal belátható volt-e? Személyi sérülés történt-e?


ha be lett bizonyítva az,hogy ő a megengedett sebességnél többel ment akkor ő is hibás, de viszont ő ment a védet útvonalon, te hibás vagy mert nem voltál elég körültekintő, abban az esetben ha az védet útszakasz egyenes volt és belátható, persze ha előtte egy kanyar volt akkor te azt nem is láthattad, hogy ő jön.

Nem volt biztosítás az autón ami ha saját tulajdonod akkor az szép kis büntetés.


És ha téged hoznak ki hibásnak akkor mindent neked kell fizetned. És ha nem fizeted be a büntetést akkor igen le is ülheted.

2011. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy 50% gyorshajtás fölött a gyorshajtó sara a baleset. "


Rosszul tudod.

Mindenképp a kérdező a hibás. Maximum ha bebizonyosodik, hogy a másik gyorsan hajtott (ami nem fog, mert nyilván ABS-es az autó, így még féknyom sincs, innentől kezdve meg esélytelen) akkor ő kap egy gyorshajtás büntetést. De az elsőbbség megadásának elmulasztását nem semlegesíti.

2011. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:22


mekkora hülye vagy,

Érvényes gépjármű-felelősségbiztosítási szerződés nélküli vezetés nem bűncselekmény hanem szabálysértés, az üzembentartót ha ő vezette akkor büntethetik 100 ezere.

2011. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Musztafa mindenképpen fizet.


Elsőbbsége van minden jobbról jövő járműnek és balról jövő villamosnak...

Nem hivatkozhat arra hogy a másik meg gyorsan jött...


Kötelező nélkül nem szabad közlekedni!

2011. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kecskeméten tavaly egy kisteherautó fordult ki egy 180-nal közlekedő motoros elé a város közepén. Képzeljétek, a motoros meghalt.

Ott is a teherautó sofőr volt a hibás, mert a szemét nem kapcsolta be a biokibernetikus gyorsítót az agyában, amivel a reakcóideje 0,000000000001 másodpercre csökkent volna.

Persze mindenki ugatott, hogy a motoros haladt a védett úton...

2011. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!