Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez normális szerintetek?...

Ez normális szerintetek? Utiköltség probléma

Figyelt kérdés

Ketten járunk ausztriába dolgozni és akié az autó azt szeretné hogy én fizessem a teljes utiköltséget mivel ő adja az autót én meg fizessem az üzemanyagot ez igy korrekt szerintetek.Jó tudom nem ingyen van a fenntartása

gumi,olaj,biztosítás meg minden de akkor is túlzásnak érzem.


2011. júl. 17. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem korrekt. Fizetni természetesen kell és illik egy bizonyos összeget a benzinköltségből, de nem az egészet.
2011. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem korrekt, elvégre nem csak erre vette az autót, és nem csak arra használja, hogy téged fuvarozzon vele. Fenntartásért egyébként hivatalosan 9Ft/km jár. Ha nagyon szívózik, ezt ajánld fel neki az útiköltség felén kívül.
2011. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előzőnél a pont!
2011. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem két oldalról is meg lehet közelíteni:

fairségből és kapitalista szemlélettel.


Fair szemlélet:

Összeaszámolja egy évben mennyit költ csak a fenntartásra, ez legyen mondjuk 150e ft. Szóba került hogy másra is használja a kocsit, tehát neked a felénél kevesebbet kéne fizetned, mondjuk évi 50e ft-ot. Ezt mondjuk leoasztanátok havi bontásra, legyen mondjuk havi 4-5e ft.


Ezek után pedig amikor tankoltok szépen gyűjtitek a blokkokat és mindenki pontosan az ő általa használt időre szóló blokkokat fizeti ki. Persze ez sem teljesen mérvadó, mert ha félig van a tank, akkor ügye nem egzakt. De mondjuk azt is meg lehet tenni, hogy mindig teli tankkal adjátok át a másiknak.


Kapitalista szemlélet:

Ha ő nem adná oda a kocsiját, még ez sem lenne, tehát vehetnél magadnak egy autót, ami nem jönne ki havi párezer ft-ből, jóval többe kerülne. Tehát te így elvben még mindig jobban járnál hogy fizeted az ő kimenetelére vonatkozó benya pénzt is.

2011. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem korrekt..Viszont az sem egy idö utan h ingyen utazol.

Felezzetek en azt mondom.

2011. júl. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kapitalizmus van. Ez azt jelenti, hogy te merlegelhetsz: vagy fizeted a benzint amit mond, es akkor X forintert jarsz Ausztriaba dolgozni, vagy mesz vonattal es fizetsz tobbet.


Persze mondhatod neki hogy akkor kosz inkabb nem, csak eppen o nem koteles teged hurcolaszni.

Itt az a kerdes melyikotok birja tovabb, nyilvan neki az is haszon ha valaki a fele benzint allja, neked meg az is haszon ha teljes penzt adsz mert meg ugy is olcsobb mint a vonat.

A felteteleket o szabja, mivel ove az auto. Te meg vagy elfogadod, vagy nem.

2011. júl. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem korrekt. Próbálj meg vele beszélni, hogy egyenlőbb arányban osztozzatok a benzinpénzen...
2011. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!