Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » C jogosítvány-mivel nehezebb?

C jogosítvány-mivel nehezebb?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz a c jogosítvány megszerzése??

Faterom mindíg el tudja venni a kedvem a negatív hozzá állásával hogy az milyen nehéz meg stb (már szinte űrhajó)!

megjegyzem sose próbál c jogsit csinálni.

Arra vagyok kíváncsi hogy mik a kis buktatók amin könnyű fennakadni?? B jogosítványom már 5 éve megvan 9 fős kisbusszal+ futóval jártam 5 éve. Szóval magától a vezetéstől nem félek. Butának nem tartom magam a légfék meg stb használatát is szerintem meg tudom tanulni. Az a kérdésem igazság szerint hogy annak e a rosszabb aki életébe nem ült kocsiba és meg kell tanulnia a kreszt meg autót vezetni vagy annak aki B jogsiról C-re megy??

Mitől kell tartanom legjobban? Milyen tapasztalatitok vannak?


2011. aug. 5. 06:56
 1/3 anonim válasza:
A C jogsi csak annyival nehezebb a B-től hogy szóban is ki kell fejtened! De ott komolyan meg kell tanulni mindent mert gyakorlatilag "felelsz belőle" !
2011. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonló a B-s jogsi megszerzéséhez. A teherautókra más szabályok vonatkoznak, máshogy viselkedik az úton, ha elkezded vezetni megint nem érzed a kocsit.

Sokkal keményebbek a pedálok, a váltóval is emberesebben kell bánni és sokkal több fokozat van benne. Az első kerék alattad vagy mögötted van, így kanyarokban teljesen másképp viselkedik mint a személygépkocsi, és a kormányát is többet kell tekerni, hogy ugyanazt az eredményt elérd mint személyautónál. Meg kell szokni, hogy csak külső tükrök vannak, középső nincs. A jobbról belógó ágakra nagyon kell figyelni, mert összetörhetik a tükröt, felszakíthatják a ponyvát. Szűk utakon, éles kanyarokban nagyon kell koncentrálni, hogy az úton tartsd a járművet, ne menj le róla, ne padkázd meg.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha könnyen ment a B, akkor szerintem ez sem okozhat problémát, vágj bele.

2011. aug. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rájöttem!

sokkal!!

2011. szept. 10. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!