Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki az aki rajtam kívűl NEM...

Ki az aki rajtam kívűl NEM presztizsből és szülők pénzéből jutott jogsihoz?

Figyelt kérdés
Van olyan ember akinek tényleg kell munkához vagy akármihez? Nem csak 5 évesen nyivákolt egyet, és mindenféle extra engedéllyel már 6 évesen meg is VETTÉK neki a szülők a papírokat? (a 6 évest nem szó szerint kell érteni, csak erős túlzás a 17 évre). Tényleg ment a vezetés a vizsgán, NEM kellett boríték meg ehhez hasonlók a vizsgabiztosnak és az oktatónak.
2011. aug. 6. 17:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Igen,és meg is mondták neki.Plusz a nagybátyám oktató,vele is vezetett direkt,hogy nem hibázik-e,de sose hibázott...
2011. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
ja és ezek után összeadhatod,mennyi pótdíjat,pótórát fizetett összesen...hát a többszörösét annak,mint amennyi egy ima lefizetéssel lett volna :) szóval mindenki rosszul járt,ő is,és az oktató+a vizsgáztató is :)
2011. aug. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Oktatok már 23 éve, de mostanában egyre többen jönnek hozzám olyan indokkal, hogy kell a jogsi, mert a csajok buknak rá, meg a pasijuk elött fel akarnak vágni, stb. Mikor már el vannak maradva 10 órával és megkérdem mikor látok pénzt akkor annyi a válasz, hogy majd ha a szüleiktől kapnak. De ezt mondja egy 25 éves is!!! Megtörténik a KRESZ vizsga, és a nagymellényűek megbuknak, majd kérdik mennyibe kerülne, ha tanulás nélkül átmehetnének. De első alkalommal úgy jön, hogy ő "tud" vezetni, mert apuka már 4 évesen "megtanította". Nekem annó meg sem fordult a fejemben, hogy lefizessek bárkit, vagy csak a csajok miatt legyen papírom. De naponta legalább 1 ilyen esettel találkozom. Azért tettem fel a kérdést (senkit nem akartam megbántani) hogy megtudjam mostanság ez a divat?
2011. aug. 6. 19:04
 14/23 anonim ***** válasza:

Én csak úgy mehettem rutin órára,ha elvittem az oktatónak a csekket a befizetett 9óráról.

A 8.óránál voltunk épp,mikor még mindig a parkolóban köröztünk.Én a sarkamra álltam,hogy ugyan mégis mikor fog kivinni feladatokat gyakoroltatni velem a rutin pályán?Mert addig mindig azt mondogatta,hogy sajnos tele a rutinpálya,mert épp vizsgázna rataj.Nagy nehezen a 9.óránál bevitt a rutin pályára,ahol semmit nem tudtam teljesíteni az új környezet miatt.Persze lepontozhattok,hogy biztos én voltam a nulla a vezetéshez.Utána közölte,hogy vegyek további 10 órát,ami 25ezer forintba kerül.Befizettem a csekket és 19 órával mentem vizsgázni rutinból.

Közben a barátaim mind azt mondták,hogy nekik a kötelező 9 rutin órából 3 is elég volt ahhoz,hogy teljesíteni tudják a feladatokat... y forduló meg miegymás.Elég rosszul éreztem magam,hogy vajon ilyen béna vagyok,vagy tényleg le akar húzni az oktató pénzzel.Aztán rájöttem,hogy tényleg leakar húzni,mert minden barátom az első órától kezdve a rutinpályán gyakorolhatott...


A forgalmi óra legelején már mondta egyből,hogy fizessem be a plusz 10órát(megint 25ezer forint)a kötelező 20on felül,mert biztos szűkség lesz rá.Kivártam a 20órát,addig nem fizettem be a plusz 10órát.Majd 20 óra után közölte,még kell gyakorolnom fizessem be.

Befizettem,a 10órából kb 4-5öt vezettem le és mentem forgalmi vizsgázni.Annyira elegem volt az egészből.

Megmondta előre,ha nem fizetek pluszt,akkor megvágnak a forgalmi vizsgán. Még egyszer utoljára fizettem és meglett a jogsim. Csak ne lássam többet ezt a rabló bandát :-)

2011. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon sajnálom, hogy ilyen lehúzós bunkóhoz kerültél!
2011. aug. 6. 20:00
 16/23 anonim válasza:
Én is ilyen lehúzósnál voltam és szerintem ez a leggyakoribb.
2011. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Tubarózsa ***** válasza:

Szia! Én ugyan a szüleim pénzén csináltam, meg és kocsim is általuk lett. anyu vett fel lakáshitelt, és abból fizette a jogsit.(nah nem a jogsi miatt vettük fel a hitelt, hanem a tetőt újittuk fel + másra is kellett). rutinból és forgalmiból csak másodjára mentem át, se az oktatónak, se a vb-nek egy fillért nem adtam. vettem néhány pótórát és kész. a kocsit meg aputól kaptam érettségire. '93as opel vectra megvette és ennyi. néha ha kell ad pénzt benzinre, de én tankolom, biztositást fizetek, stb. és igaz nem kell a munkához, de szeretek és tudok is vezetni. vidékre inkább kocsival megyek, de ha nagyon muszály pesten is megállom a helyem.(bár ott annyira nem szeretek vezetni.) am 17évesen kezdtem el a tanfolyamot és 18at betöltöttem mikor megkaptam a jogsit. emlékszem pontosan: 2008.május.13án iratkoztam be ekkor volt az első kresz órám.:) és 2008.okt. végén kaptam meg a jogsit. a kocsit meg 2010.márciusában kaptam. addig apu kocsiját vezettem. és nem szoktam villogni meg nagyzolni vele, egyszerüen csak szeretek vezetni.:)

uhh bocsi h hosszú lettem:)

üdv 21N

2011. aug. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ti tényleg ilyen szerencsétlenek vagytok (mát bocsánat)...


Mi az, hogy a oktató azt mondta, hogy még 10 óra? Mi a franc? Annyira már nem lehettetek gyerekek jogsitételnél, hogy ne tudjatok a sarkatokra állni...


Nálam is bepróbálkozott az oktató, hogy 1 óra = 45 perc... Mondtam neki, hogy akkor engem most látott utoljára, van kiből válogatni. Így lett 55 perc egy óra.


Meg a csak ugorjunk ide tankolni egyet, ugorjunk oda a gyereket felvenni az oviból... Ezek után is mondtam neki, hogy lesz@rom a magánügyeit, ne az én 3000 ft / órás díjamból menjenek. Oldja meg máskor. És láss csodát megoldotta...


Van ám kinél tanulni oktató elég, ha valaki sz@rakszik váltani kell.

2011. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Saját pénzből finanszíroztam, második forgalmi vizsgán adtam borítékba pénzt. Egyáltalán nem szégyenlem, sőt, már az elsőn fizetnem kellett volna. Csodák csodája, tudok vezetni.

A kérdésre még válaszolva se munkához, se csajozáshoz nem kellett nekem. Egyszerűen szeretek vezetni, kényelmesebb.

2011. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok és igen a szüleim fizzeték ki az egészet, és nem szégyenlem. Mi van akkor ha mind a két szülőm keményen dolgozik és ezért megtehették, hogy kifizetik nekem? Amúgy senkit nem fizettünk le, egyszer buktam forgalomban, és itthon aztmondták, hogy nem fizetünk le senkit, inkább a kenőpénz dupláját pótórára fordítjuk, de tanuljak meg rendesen biztonságosan közlekedni! És nem érzem azt, hogy szégyelnem kéne azt, hogy a szüleim keményen dolgoznak azért, hogy könnyeb legyen az életem! Nem vagyunk gazdagok, de azért jól élünk.
2011. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!