Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gépjármű szakoktató képzést...

Gépjármű szakoktató képzést hol oktatnak?

Figyelt kérdés
Állítólag már egyetemhez kötött. Sok cikkben olvastam is, de semmi konkrétum. Érdeklődtem egyetemeknél, idéztem a cikkek szövegét, stb, de sehol senki nem tud semmit!
2011. aug. 10. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint oktatóból az lesz, aki oktatói vizsgát tesz. Ezen kívül természetesen az összes lehető kategóriára van engedélye, még ha nem is oktatja, csak mondjuk a "B"-t, pl mert nincs már rutinja "C"-re.
2011. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyit tudok neked mondani, hogy pillanatnyilag a "régi" jogszabály alapján történik a szakoktatók képzése. Készül az új képzési rendelet, de az a mai napig nem jelent meg, így az jelenleg az alábbiak szerint történik:

1. A szaktanfolyamokat a területileg illetékes műszaki felsőoktatási intézmények szervezik és bonyolítják le. (Ha budapesti vagy, akkor a Budapesti Műszaki Egyetemet ajánlom, itt kell érdeklődni a részletektől.)

2. Felvételi követelmények:

alsó korhatár 22 év,

középiskolai érettségi,

büntetlen előélet,

a kizárólag elméleti szakos szakoktatói tanfolyamhoz legalább „B” kategóriás vezetői engedély,

gyakorlati szakos oktatási tanfolyamhoz - az oktatni kívánt járműkategóriának megfelelő - érvényes vezetői engedély, valamint PÁV II. (pályaalkalmassági) minősítés.

(Nem kell tehát minden kategóriára érvényes vezetői engedéllyel rendelkezni, az első válaszoló rosszul tudja!)

A szakoktatói vizsga felsőfokú szintű képzettséget ad.

(Szakoktató)

2011. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megvan a motoron kívűl minden kategóriám már egy pár éve.
2011. aug. 10. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:

"(Nem kell tehát minden kategóriára érvényes vezetői engedéllyel rendelkezni, az első válaszoló rosszul tudja!)

A szakoktatói vizsga felsőfokú szintű képzettséget ad.

(Szakoktató)"


Bocs, én még csak olyan oktatóval találkoztam és csak olyat ismerek,akinek mindenre megvan. :D

2011. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!