Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A tanuló vezetőkkel miért...

A tanuló vezetőkkel miért ilyen sz*mét sok ember?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek persze !!!


Én is tanuló vagyok, hamarosan vizsga de egyszerűen nem értem. Nem általánosítok, de rengeteg ember tényleg szemétkedik a tanuló vezetőkkel. (úgy értem hogy tanuló hogy az oktató is bent ül stb)


Úgy értem hogy ugye be kell tartani a sebességkorlátozást (pl 30-as tábla stb) be is tartják a tanuló vezetők, más nem és képesek ledudálni, behajtani a tanuló vezető elé mert hogy mer a 30-as táblánál 30-al menni....Országúti vezetésnél leszorítanak szinte az útról.

Más tanulóval is ilyenek nem csak velem (és rengeteg ilyen esetet tudok, rengeteg más tanulóval is)


Ha valaki megáll egy kereszteződésnél és látja hogy tanuló kocsi jön akkor csak azért is átmegy a kereszteződésen hiába a tanulónak van elsőbbsége, "majd megáll" alapon bevág elé. Hozzáteszem mással ezt tuti nem merné megcsinálni...Vagy ha vki sávot akar váltani akkor sokszor szórakoznak vele hogy nem hagyják vagy stb. De miért jó ez nekik? Tényleg ennyire bunkók?


De ez alól nem mentesek se a biciklisek se a gyalogosok. Én mindíg elengedem a gyalogosokat és a bicikliseket (persze csak akkor ha a biciklisnek van elsőbbsége) de már kezd nekemis és más tanuló társamnak is elege lenni abból hogy ha látja az ember hogy tanulóautó közeledik tanulóval akkor a piros lámpánál is csak azért elindul, mert tudja hogy a tanulónak úgyis meg kell állni. Előttünk volt néhány autó azoknál bezzeg nem mert lemenni, és akkor is piros volt.


Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én rengetegszer tapasztaltam ezt amíg meglett a jogsim. Az emberek direkt kihasználják a tapasztalatlan vezetőket. Nem mindenki, nem általánosítani akarok.

Viszont az (és nem csak nekem) már feltűnt rengetegszer hogy aki nem tanuló vezető, azzal ilyet nem mernek megcsinálni, vagy csak nagyon ritkán.


Miért van ez? Ti tapasztaltatok hasonlókat?


2011. aug. 19. 12:49
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

elírtam bocsi másra gondoltam : már megvan a jogsik és ezt akartam írni az elején :


"Amíg tanuló voltam és a vizsgáig....."


Másra gondoltam már ott! :)

2011. aug. 19. 12:51
 2/19 A kérdező kommentje:
múlt héten lett meg a vizsgám, de ezeket tapasztaltam és más is mert sok tanulót ismerek még.
2011. aug. 19. 12:55
 3/19 anonim ***** válasza:

Ez gondolom pesten volt.

Én miskolcon tanultam, ott rendesek voltak. Sokszor még villogtak is hogy beengednek. Persze volt 1-2 bunkó de itt többségben tényleg rendesek voltak és inkább még segítettek is.

2011. aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
dehogy nem ilyenek az emberek... nincs közlekedési kultúra, előzékenység, stb. magyarországon. nyugodt lehetsz, ha suzukival vagy, akkor azért szivatnak, ha tanuló vagy, azért, ha meg dévú lajosod van, akkor meg azért. vegyél fekete, tökigsötétített bmw-t, és még a rendőr se állít meg, bevágni meg nem mer eléd senki.
2011. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem pesten volt. :)

Amúgy 18/L vagyok

2011. aug. 19. 13:02
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

> Tényleg ennyire bunkók?


Sajnos, igen. Az idény nyáron voltam Mo-on látogatóban, svéd rendszámú eléggé új Mercedesszel. Olyasmiket tapasztaltam, hogy égnek állt a hajam... Egy a sok közül: 60 km/h úton eregetem kb 70-nel, amikor dudálva megelőz egy Trabantos, picike kellett ahhoz, hogy frontálisan ütközzön a szembejövővel. Azért sem figyelt rendesen, mert nekem mutatta az ujját...


Idegbeteg, öngyilkos nép vagyunk.

2011. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Volt itt egy olyan baleset hogy a tanuló szépen megállt a pirosnál a mögötte lévő pedig bumm bele a hátuljába mert tovább akart menni.....

Épp ezt az hogy itt szinte senki nem tartja be a szabályokat...:\ (tisz. a kivételnek)

2011. aug. 19. 13:08
 8/19 anonim válasza:

Szerintem ez, hogy nem engednek át sávváltásnál, elég gyakori azoknál is, akik nem tanulók... Egyébként én mindig mindenkivel előzékeny vagyok, és azt tartom bunkóságnak, ha valaki arra sem képes, hogy megköszönje.


Ahogy látom, lány vagy, úgyhogy javaslom az én taktikámat: elő a legszebb mosollyal és nyert ügyed van! :)

2011. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kifejezetten a tanulóvezetőket szivatják, hanem ilyen a közlekedési "kultúra". Csak neked feltűnik, mert Te még csak most rázódsz bele... meg nyilván, ha valaki lassan megy, azt lehet előzgetni, így a tanulót fogják, a gyorsan menőt meg nem... stb.

Hidd el, pár év vezetési tapasztalattal már nem lesz ennyire szörnyű.

2011. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is Miskolcon tanultam 10éve vezetni, engem sem értek ilyen "atrocitások". Igaz az oktatóm olyan volt, hogy "A vizsgán itt majd 30-cal, most nyomjad". Autózgattam sokat Nyugaton, tapasztalatom szerint itt sem sokkal rosszabb a helyzet, annyi hogy ott tökéletesen működik a zippzár-elv, és nem kell semmit megköszönni elakadásjelzővel, mert arrafelé alap dolog :) Autótípus szerint soha nem éreztem, problémát, eddig Fabia-Octavia-A6 vonalon.


Te pedig annyit tehetsz, hogy örökre megjegyzed ezeket a dolgokat amiket most elpanaszoltál, és rutinos vezetőként eszedbe jutnak majd és segítőkész leszel :)


Sikeres vizsgát, balesetmentes közlekedést! ;) 26/F

2011. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!