Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A tanuló vezetőkkel miért...

A tanuló vezetőkkel miért ilyen sz*mét sok ember?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek persze !!!


Én is tanuló vagyok, hamarosan vizsga de egyszerűen nem értem. Nem általánosítok, de rengeteg ember tényleg szemétkedik a tanuló vezetőkkel. (úgy értem hogy tanuló hogy az oktató is bent ül stb)


Úgy értem hogy ugye be kell tartani a sebességkorlátozást (pl 30-as tábla stb) be is tartják a tanuló vezetők, más nem és képesek ledudálni, behajtani a tanuló vezető elé mert hogy mer a 30-as táblánál 30-al menni....Országúti vezetésnél leszorítanak szinte az útról.

Más tanulóval is ilyenek nem csak velem (és rengeteg ilyen esetet tudok, rengeteg más tanulóval is)


Ha valaki megáll egy kereszteződésnél és látja hogy tanuló kocsi jön akkor csak azért is átmegy a kereszteződésen hiába a tanulónak van elsőbbsége, "majd megáll" alapon bevág elé. Hozzáteszem mással ezt tuti nem merné megcsinálni...Vagy ha vki sávot akar váltani akkor sokszor szórakoznak vele hogy nem hagyják vagy stb. De miért jó ez nekik? Tényleg ennyire bunkók?


De ez alól nem mentesek se a biciklisek se a gyalogosok. Én mindíg elengedem a gyalogosokat és a bicikliseket (persze csak akkor ha a biciklisnek van elsőbbsége) de már kezd nekemis és más tanuló társamnak is elege lenni abból hogy ha látja az ember hogy tanulóautó közeledik tanulóval akkor a piros lámpánál is csak azért elindul, mert tudja hogy a tanulónak úgyis meg kell állni. Előttünk volt néhány autó azoknál bezzeg nem mert lemenni, és akkor is piros volt.


Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én rengetegszer tapasztaltam ezt amíg meglett a jogsim. Az emberek direkt kihasználják a tapasztalatlan vezetőket. Nem mindenki, nem általánosítani akarok.

Viszont az (és nem csak nekem) már feltűnt rengetegszer hogy aki nem tanuló vezető, azzal ilyet nem mernek megcsinálni, vagy csak nagyon ritkán.


Miért van ez? Ti tapasztaltatok hasonlókat?


2011. aug. 19. 12:49
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Azokat én sem szeretem akik olyanok hogy ha én előzékeny vagyok akkor még megköszönni se képes. Volt olyan velem hogy gyalogos ádigált a gyalogos átkelőhelynél látta hogy jön 3-4 kocsi(köztük én is ugye a T jelzéssel a kocsi tetején) erre a nő mit csinál? Megvárja az előttem lévő 3 autót, a 3.hoz énis elég közel voltam erre lelép a járdára, nekem fékeznem kellett mert mint mondtam elég közel voltam hozzá (normális követési távolságot tartottam persze) erre a nő nekiáll mutogatni hogy elakarom biztos ütni stb.....bezzeg más autónál ezt nem merte csinálni, hiába volt még előttem 3....

Azért felháborító milyen emberek vannak.

2011. aug. 19. 13:26
 12/19 A kérdező kommentje:
hozzáteszem hogy oktatóm is mondta hogy menjek mert nem tud most lejönni...erre csak lejött...-.-
2011. aug. 19. 13:27
 13/19 A kérdező kommentje:
jah és még vmi...a nő mutogatott a többi előttem lévőnek hogy csak menjenek....
2011. aug. 19. 13:29
 14/19 anonim válasza:

Pffff... azt ugye tudod, hogy ha ott áll a gyalogos a zebránál, köteles vagy megállni? Én mindig megállok...

És az oktatóm 100 méterrel a zebra előtt már szólt mindig, hogy leveszem a lábam a gázról, nézem, hogy van-e gyalogos, és ha volt, minden esetben meg kellett állnom! Azóta 7 év eltelt és mai napig így vezetek!

2011. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

megálltam volna:) De mivel mutogatott hogy menjenek csak így oktatóm is mondta hogy menjek....mutogatott akkor miért lépett le? Olyan meg nincs hogy az egyiknek mutatom hogy had menjen a másik elé meg belépek és még jól be is mutatok neki.....

Minden esetre ha nem mutogatott volna akkor az természetes hogy megállok !!

2011. aug. 19. 13:34
 16/19 anonim válasza:

Hát én mostanában csak olyan tanulóvezetőkbe futottam bele, akik még a megengedett sebességgel sem mentek, kanyarodásnál, sávváltásnál pedig még tovább lassítottak (indokolatlanul). Én nagyon toleráns vagyok és előzékeny, de amikor 50-es sebességkorlátozásnál 40-nel mennek előttem, és még lassítgatnak is (ott, ahol nem tudok előzni) azt rosszul viselem (bár nem dudáltam még le senkit, csak magamban puffogtam).

Nekem anno azt tanította az oktatóm, hogy a gyorshajtásnál csak az indokolatlanul lassú tempó veszélyesebb.

2011. aug. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

"Volt itt egy olyan baleset hogy a tanuló szépen megállt a pirosnál" - tapasztalat, hogy a tanulóvezető másképp értelmezi a sárgát (én is így voltam vele :) ). Amin rutinus autós átmegy, azon a tanuló már nem mer.

Egyébként az ilyen hátulról belemenős baleseteknél mindig a belemenő a hibás - nekem is volt már ilyenem, hátulról belém jöttek, mert műszaki hibás volt az autóm, emiatt tényleg hirtelen álltam meg a sárgánál, de akkor is a mögöttem jövőt hozták ki hibásnak, mert neki kellett volna tartani a követési távolságot.

2011. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Rengeteg ilyen ember van, de ne aggódj sokszor mindenkivel ilyenek (bár én is ezt tapasztaltam amit te amikor a jogsit csináltam)


Nekem az a véleményem hogy sok az olyan ember aki "mindenki ba.ssza meg" alapon gondolkodik, így pl tojik rá h neked volt elsőbbséged.


Ne törődj velük!:)

2011. aug. 19. 14:53
 19/19 A kérdező kommentje:

Nekem ezt az oktatóm mondta.

Szerintem igaza is volt :D

2011. aug. 19. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!