Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kocsival vagyok és a...

Ha kocsival vagyok és a rendőr igazoltat akkor ki kell szállni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak ha kéri!
2011. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem volt bekapcsolva az öv, akkor még azelött kiszállsz, hogy odaérne.
2011. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem is bunkóság,ha nem szállom ki? Ja és ha papucsban vezetek azért megbüntethet?
2011. aug. 26. 11:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy büntet. Amúgy tökmindegy, hogy kiszállsz-e. Én akkor szoktam, ha mögöttem haladó rendőrautó rám jön és levillog. Ha áll a rendőr az úton és leint, akkor nem szoktam kiszállni.
2011. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Én mindig kiszállok, mert úgy tartom illendőnek. A papucsban való vezetés tilalma nincs szó szerint leírva a KRESZ-ben, de az a passzus, hogy vezetni csak vezetésre alkalmas állapotban lehet, az utal a külső "fizikai" feltételekre is. Miután a papucs negatívan befolyásolhatja a pedálkezelés pontosságát és biztonságát, nem szabad abban vezetni.
2011. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem szállok ki, mert teljesen felesleges. Kiszállni akkor kell, ha: 1. utasít rá; 2. a csomagtartóban vannak az iratok; 3. ha utasít rá, hogy mutassam meg az autó kötelező tartozékait, illetve ha ellenőrizni akarja a csomagtér tartalmát - minden egyéb helyzetben teljesen felesleges. Csak tovább akadályozzátok a forgalmat.
2011. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Általában egyetértek mondoshawannal, ez most a kivétel.


Amit leírt az egy vélemény. Azért nem büntethetnek meg, mert papucsban vezetsz, ez még nem vezetésre alkalmatlan állapot. A pedálkezelést egy merev talpú bakancs is hátráltathatja, ezek alapján pedig akár az összes gyakorló ruházatú rendőrt is eltilthatnák a vezetéstől, mivel a rendszeresített bakancs pont ilyen.


Ha papucsban vezetsz, és ebből adódó pedálkezelési hiba miatt balesetet okozol, akkor elővehetnek az miatt is. De amíg ez csak egy feltételezés, addig nem megalapozott egy büntetéshez. Szerintem!

2011. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor belinkelem egy másik, hasonló kérdésre írt válaszomat:


"A KRESZ (szövegében) nem tiltja egyiket sem. Amennyiben a papucsban vezetés miatt valami baleset történik, mert a pedálkezelés bizonytalanná, vagy lehetetlenné vált, akkor annak a szabálynak a megszegése miatt vehetnek elő, hogy "járművet vezetni csak vezetésre alkalmas állapotban lehet." A vezetésre alkalmas állapotba beletartozik, hogy nem lehet külső fizikai gátló tényező."


Egyébként a papucs - felépítése miatt - nem ugyanaz, mint a merev talpú bakancs.

2011. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem egyről beszélünk. Egy bekövetkezett baleset esetén vizsgálni (és adott esetben szankcionálni) kell a bekövetkezés okait. Fenti esetben a nem megfelelő lábbelit. De egy közúti ellenőrzés során a vélt balesetveszély nem adhat elég alapot egy szankcióra.


Mondok mást: Mondjuk én kabalából egy billiárd golyót tartok a kocsim utasterében. Egy zöttyenőnél a golyó leesik, és begurul a fékpedál alá, minek következtében én balesetet okozok. A felelősségem nyilvánvaló, egy rendőri intézkedés során mégsem büntethetnek meg, ha a zsandár kiszúrja a golyót az utastérben.


A bekövetkezett eredmény (baleset) szempontjából lényegtelen a lábbeli kialakítása, ha a pedálok kezelését bizonytalanná teszik (a fentebb általad említett jogszabály alapján).

2011. aug. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 26. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!