Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklisek nem tudják, hogy a...

Biciklisek nem tudják, hogy a piros az nekik is piros?

Figyelt kérdés
Budapest belvárosában figyelembe se veszik a piros lámpát. De arról se tudnak, hogy zebrán le kell szállni a bicikliről és tolni kell.
2011. szept. 11. 10:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Jaj már.


Az jogos, hogy a pirosnál meg kéne állniuk. De a biciklizés haladásról szól, mivel valljuk be, lehet, hogy gyorsabbak vagyunk biciklivel a belvárosban csúcsforgalomban, mint az autósok.


És mivel hatmillió gyalogátkelőhely van a városban, több mint valószínű, hogy minden egyes zebránál tolni fogják a biciklisek a kerékpárjukat :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2011. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
a piroslámpát majd megtanulják, ha figyelmetlenek lesznek a keresztforgalomra, és megsimogatja az arcukat valami a trabanttól a nyergesvontatóig bezárólag
2011. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
biztos sietnek...
2011. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

üdv


Tudják a kerékpárosok ,hogy tolni kell a zebrán a pirosnál meg kell állni a járdán tolni kell stb

DE KIT ÉRDEKEL? Úgysem kapnak el a rendőrök ,hagy ne toljam már át a zebrán amikor a kutyát sem zavarom vele (kivéve a rendőröket és a nyomorultakat)

A piros lámpa jogos a piros az tilos!


Viszont az autósok sem szentek...Gyorshajtás, zebránál megállás, gyalogosok átengedése, füstölgés, egész nap a dudán fekszenek stb...

Szerintem több balesetet okoznak az autósok mint a kerékpárosok;)


Ok tudom ,hogy féltékenységből írtad mert gyorsabbak vagyunk ,de elnézést ,hogy élünk O_o

2011. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
nem kell tolni... hülyeség rég módosították jogszabályt, am kedves autósok a motorost is légyszi vegyétek észre! értem én hogy nagyobb vas de nekem fáj ha beledózerolnak a betonba mert nem nézel a tükörbe
2011. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

Sok helyen a gyalogos átkelőhelynél (kis mellékutcáknál) teljesen értelmetlen a piros, mert a kutya sem jár arra. Kinek fáj, ha ott átmegyek ott a piroson?

A bicikliről leszállni meg szimplán nincs kedvem, ha te is bicikliznél, neked sem lenne.

2011. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Semmi féltékenység, csak minden nap ezt látom, élőben is megszoktam kérdezni. Általában nem tudnak mit mondani rá, tovább mennek.
2011. szept. 11. 11:05
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

HEHE

AUTÓSOK VS BICIKLISEK

2011. szept. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Az autósok miért állnak rá a zebrára, és miért felejtik az elsőbbséget megadni a biciklisnek. Illetve miért gondolják azt, hogy egy biciklisnek jó érzés, ha 2 centire suhannak el mellette? Én is tudok feltenni ilyen kérdéseket.
2011. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ajjaj!


Ez egy kicsit melbevágott!

A kérdést jogosnak érzem és én is találkoztam már ilyennel. Fel is háborított, mert az emberek nem képesek a szelektálásra.

Ha azt látják, amit én is láttam, hogy piros lámpánál áll a sor és egy bringás simán, szétnézés nélkül, mindenkit jobbról megelőzve átmegy rajta, akkor "jogosan" feltételezik hogy minden biciklis ilyen.

Erre most olvasva a válaszokat, azt kell látnom, hogy tényleg.

Pedig én mindig megpróbálom betartani a szabályokat és igen, leszállok a bicikliről, amikor átmegyek a zebrán (mert az a gyalogosoké, ahogy a járda is). Viszont ha meglát egy autós, akkor ő csak egyet lát a bringások közül és úgy gondolja, hogy "na itt van mégegy idióta"!


Így ne várjuk el, hogy megadják nekünk az elsőbséget alkalomadtán hiszen a bringások úgyis megtalálják a kiskaput és ha kell felugratnak a járdára, átmennek a piroson, lesz@rják az egyirányú utcát, stb...


Biciklisként úgy érzem, hogy jogos a kérdés és az előttem levő válaszok nagyrészével nem hogy nem értek egyet, de el is itélem (de ezt nem a válasz hasznosságának értékelésével fejezem ki!). Arról nem is beszélve, hogy hiába van esetleg nekem elsőbbségem, ha ütközünk, nekem fog jobban fájni.

2011. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!