Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklisek nem tudják, hogy a...

Biciklisek nem tudják, hogy a piros az nekik is piros?

Figyelt kérdés
Budapest belvárosában figyelembe se veszik a piros lámpát. De arról se tudnak, hogy zebrán le kell szállni a bicikliről és tolni kell.
2011. szept. 11. 10:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
"Én is tudok feltenni ilyen kérdéseket." Nyugodtan tegyél fel, ez az oldal pont erről szól.
2011. szept. 11. 11:44
 12/19 anonim ***** válasza:
Na igen, az a helyzet, hogy tudják a biciklisek, csak vagy kresz könyvet csak képen láttak, vagy leszarják. ez a két lehetőség van. ja és igen, mindig az autós a bunkó, a biciklisnek meg mindig igaza van. főleg mikor letöri az autós tükrét...
2011. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy ha a zebrán tolni kell a biciklit, akkor miért vannak az Andrássy úton végig olyan zebrák a gyalog és kerékpárutas részen (Hősök tere - Oktogon között), ahol a gyalogoslámpába egy bicikli jel is van?
2011. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
a biciklis a legveszélyesebb állatfaj a fővárosban,ezt jól jegyezzétek meg
2011. nov. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14: Ez így van. Most még ráadásul a fityesz törvényt akart hozni, ami kimondaná, hogy a biciklis betintázva is mehet... biztos, eddig nem voltak elég életveszélyesek...
2011. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem 10.-ként...

Nem szabad általánosítani!


Én is biciklizek de betartom a szabályokat. Többek között ha zebrán megyek át (bár ez elég ritka, hiszen nem a járdán közlekedek), akkor tolom a bringát (persze ha a biciklis úttal együtt halad a zebra akkor nem).


Talán éppen az általánosítás miatt, ma is majdnem elütöttek először egy körforgalomban, majd nem sokkal később majdnem kijött elém egy autós (akinek állitólag van jogosítványa) egy mellék útról.


Azért, mert nem berregünk és valamivel kisebbek vagyunk, még ránk is vonatkozik a kresz pro és kontra!

Arról ne is beszéljünk, hogy ha a mai két esetem valamelyike balul sült volna el, akkor persze most nem írogatnék ide, de az autó ami esetlegesen keresztül ment volna rajtam, eléggé megviselt állapotban lenne és mivel ő lett volna a vétkes, nem kevés kiadásba verte volna magát, azzal hogy eggyel kevesebb "legveszélyesebb állat" teker az utakon!

2011. nov. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Amikor kerékpárral közlekedem ahol van bicikli utat használok, nem megyek át a piroson viszont nem tolom át a bringát a zebrán mert nem igazán látom értelmét de akkor ezek szerint én vagyok a legveszélyesebb állatfaj a fővárosban ;) Sok paraszt bringás van akik átmennek a piroson akikre le kéne csapnia a rendőröknek de szerintem sem kéne általánosítani... ugyanúgy vannak autósok akik átmennek a piroson.
2012. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Lázár Gergely válasza:
Nem a járműtől függ, hogy szabályt szeg. Annyi autós van, aki átszáguld a piroson. Legtöbbször azért, hogy a 100 m-rel lejjebb lévő pirosnál ácsoroghassanak. Nyernek vele 3 másodpercet összesen. Mi értelme van ennek? Vannak autósok, akik a bringásokra rádudálnak, de a sor végén álló autóra már nem. Persze, hogy szólnak nekik, hogy "tü-tű".
2018. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 zsozsi123 válasza:
Nem kell leszállni a zebranal.
2023. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!