Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabálytalan voltam?

Szabálytalan voltam?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám van, hogy megálltam az ELTE előtt a Petőfi hídnál a járdaszigeten és megbüntetettek de sehol egy megállni tilos tábla vagy várakozni tilos tábla, le se lógtam a járdaszigetről a kocsinak az eleje és a hátulja is a járdaszigeten belül volt bőven, mellettem is álltak és csak engem büntetek meg. Ha jól tudom akkor nem voltam szabálytalan vagy igen? (ha igen akkor miért??)


köszi a válaszokat


2011. szept. 12. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szabálytalan voltál elvileg. a többség rosszul tudja a dolgot,de nem kell megállni tilos,járdán nem szabad megállni. csak akkor ha kimondottan tábla engedi hogy szabad a járdán megállni. minden más esetbe tilos. a magánvéleményem az hogy roh@dék mocs@ok tetvek hogy megbüntettek,szánalmasak vele. de sajnos ez a szabály
2011. szept. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
bár akkor nem csak engem kellett volna megbüntetni, de nem tudok vele akkor ezek szerint mit csinálni...
2011. szept. 12. 23:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nemtudsz,mert annak ellenére hogy szánalmasak vele,de jogilag igaza van. ha rámhallgatsz csak kijelölt parkolóban állsz meg. hidd el,nekem már van sajnos tapasztalatom a dologban
2011. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak az a vicc az egészben, hogy egy évig álltam oda heti 3* és akkor egyszer sem büntetek meg. Na mind1 köszönöm a válaszodat.
2011. szept. 12. 23:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A járdasziget nem egyenlő a járdával, de ez mit sem változtat a helyzeten. Bár a KRESZ a megállási tilalmak között nem sorolja fel a járdaszigetet, (úgy mint pl a járdát) a rajta történő megállási tilalmat a járdasziget KRESZ szerinti definíciójából vezetik le, miszerint a járdasziget: az útnak az úttesten levő, attól kiemelt szegéllyel elválasztott és körülhatárolt - a járműforgalom elől elzárt, a gyalogosok védelmére vagy a járműforgalom irányítására szolgáló - része. Így tehát arra felállni tilos.
2011. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

mondoshawan: köszönjük hogy tisztába tetted a dolgot, ezzel szerintem sokan nem voltunk képben.


Kérdező: sajnos ez a ro*dt ország azért (is) tart ott ahol tart, mert ilyenek vannak. Érdekes módon az egyirányú utcában úgy megálló bömöst ami még a busz útját is elzárja nem büntetik meg, de a kis emberrel szórakoznak. Sz*janak sünt. Sajnáljuk hogy így jártál, ezt szerintem más is simán bekapta volna....


Off: És ha egyszer az ország vezetői felhatalmazták rá a lakosságot, hogy el lehet innen menni, hát ezek után nincs min csodálkozni, hogy éppen azok mennek el, akiket drága pénzen képeztek ki, és kint jól keresnek. Gondolom aki az ELTE környékén büntetget, eszébe sem jutott ez...

2011. szept. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ehhez nincs hozzá fűzni valóm, egyetértek veled. Csodálkoznak a hájas politikusok akik rengeteg pénzt elraknak és rajtunk élősködnek, hogy a rengeteg fiatal elmegy az országból külföldre tanulni, folgozni mert itthon nem keres semmit hiába van ilyen olyan diplomája és beszél 2-3 nyelvet vagy akár többet. Meg hát a KRESZ valahol jellemez is (minket) magyarokat. Köszi a pontos megfogalmazást. :D
2011. szept. 13. 00:38
 8/10 anonim válasza:
Nem értem mért kell szidni a rendőröket kiderült hogy szabálytalanul álltál meg akkor teljesen igazuk van. Az más dolog hogy eddig nem büntettek. Ez olyan mintha mindennap kirabolnál egy boltot és felháborodnál mikor rád hívják a rendőröket.
2011. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem értem mért kell szidni a rendőröket kiderült hogy szabálytalanul álltál meg akkor teljesen igazuk van."


Azért háborodunk fel, mert véleményünk szerint a rendőröknek először a nagyobb mérvű szabálysErtéseket :) kellene elkapniuk, és csak utána a kisebb mérvűeket. A nagyobb mérvű alatt az életveszélyesen száguldozástól elkezdve a busz közlekedését lehetetlenné tevő parkoló autón át, az index nélküli kanyarodáson át még rengeteg dolgot fel lehetne sorolni. Valóban szabálytalankodott a kérdező, ez igaz. De nem akadályozott senkit, nem okozott veszélyhelyzetet, stb... Ha minden más rendben lenne, akkor azt mondanám, persze, büntessék is meg. De amíg a tilosban és roki helyen álló X milliónál drágább autókat nem büntetik halomra, addig a "kis embert" se büntessék meg ilyen hülyeségért!


És ne gyertek ezzel hogy bezzeg németben meg itt meg ott, mert ott mindenki betartja a szabályokat sokkal jobban mint ott, és ott a bömös ugyanúgy megkapja a büntijét mint a suzukival közlekedő...

2011. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ez olyan mintha mindennap kirabolnál egy boltot és felháborodnál mikor rád hívják a rendőröket."


Na látod pont ez az, hogy nem súlyozol, pedig kellene.... Rohadtul nem ugyanaz, azért ezt Te is érzed....


Persze tudom törvény előtt mindnenki egyenlő, blabla... Hogyne Csipkerózsika, álmodj már végre fel! Mikor egyenlő itt a kis ember a naggyal? Soha. Lsd. Stohl...

2011. szept. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!