Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi lett volna a helyes?

Mi lett volna a helyes?

Figyelt kérdés
Tegnap este 10 körül mentem barátnőmhöz, lakott területen kívül egy erdős részen, lejtőn, kanyargós úton.. 70-nel mentem körülbelül ahogy mindig is szoktam, a rossz látási viszonyok és az állatok miatt. egyzser csak arra lettem figyelmes, hogy egy kutya sprintel az én sávomba szembe velem, kb 3 méterre vagyunk egymástól. tövig befékeztem, a kormányt elrántottam, viszont pont egy balos kanyar előtt, elvesztettem az irányítást az autó felett, és becsúsztam az árokba. a kutya túlélte, nekem sem lett bajom, autóm lökhárítója sérült. szerintetek milett volna a helyes magatartás ilyenkor? elcsaptátok volna akutyát inkább, vagy megpróbáltátok volna kikerülni? és én most helyesen cselekedtem vagy nem? válaszokat előre is köszönöm!
2011. szept. 23. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A javítással lesz problémád. Egyébként ember, vezető függő. Van aki simán átmegy rajta, és van aki ha lehet kihagyja.

Az utóbbiba estél bele, elvileg helyes. Próbáltad elkerülni a kárt és még nagyobb kárt okoztál vétlenül. Ez a negatívum része, sajnos.

Egy közepes termetű állat, kutya, róka, őz is tud több tízezres kárt okozni. Gyakorlatilag jól tetted, de.... nem jött össze.

2011. szept. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a Te anyagi károd az elsődleges szempont, ha egy tacskó az akkor át kel menni rajta, talán csak kis kár keletkezik valami vezetékben a lökös koptatóján stb. Ha egy bernáthegyi, az 70-el lebontja a kocsi orrát, ebben az esetben félre a kormány. Minden esetben a sofőr mérlegel, de a kresz, szerint a sorrend az elkerülés mérlegelésekor: Személyi sérülés anyagi kár és minden egyéb tényező, tehát a kutya csak a 3. helyen áll. Ha tacskó volt, rosszul döntöttél, mert megsérülhettél volna és jelentős anyagi károd keletkezett. Ha bernáthegyi, akkor jól döntöttél, mert megsérülhettél volna, és a mostaninál jóval nagyobb anyagi károd keletkezett volna.
2011. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A helyes az lett volna, ha nem fékezel teljes erőből, és nem rántod a kormányt, hanem "csak" kikerülöd.

8-10 év múlva már talán meg tudod csinálni a rénszarvas tesztet!

:)

2011. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2011. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen a legjobb az lett volna, hogy annyira lassítasz, hoyg ne szállj el, persze ezt utólag könnyű mondani, megcsinálni nagyon nehéz. IGazából itt ösztönök diktálnak, valójában nincs idő a mérlegelésre, ami a személyiségedből fakad, azt csinálod. Én elütöttem véletlenül egy cicát utána napokig tiszta lelki beteg voltam miatta... Nehéz volt túltenni rajta magam hogy megöltem egy másik élőlényt... (persze nem akarattal, de akkor is...)
2011. szept. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!