Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklivel gyorshajtás?

Biciklivel gyorshajtás?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne hogy ha pl egy vasúti átjárónál mérnek a rendőrök, ott ugye 30 a megengedett a 3 csíkos táblától lakott területen belül,és ha én oda 45-el hajtok be biciklivel akkor megbüntetnek?
2009. máj. 1. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A biciklinek nincs rendszáma így utólag nehezen. Ha leintenek és nem ismered el akkor sem egyszerű, egy biciklit lézeres traffival szerintem lehetetlen bemérni.
2009. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Nem hiszem. A bicikli amúgy sem terheli az utakat sem.
2009. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Viszont a vasúti átjárónál nem az utak leterheltsége miatt kell csökkentett sebességgel menni.


És tulajdonképpen ugyanolyan veszélyes biciklivel átszáguldani a síneken, hiszen sokkal kevésbé érzékeled, ha jön a vonat.

2009. máj. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyből 45ért megbüntetnek, mert kerékpárral 40km/h a max megengedett sebesség.


Vasuti átkelőhelyen ugyanaz a szabály érvényes a kerékpárosra (ha nem tolja a kerékpárt, hanem rajta ül), mint pl az autóra.

2009. máj. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Viszont bemérni szinte lehetetlen traffipaxal, szemre meg nehéz megmondani, h 30 vagy 40 km/h volt. Ha történetesen tudod akkor meg letagadhatod.


Azért azt megjegyezném, h szerintem nem jó dolog biciklivel szétnézés nélkül átszáguldani a vasúti átjárón akkor sem ha történetesen van sorompó esetleg fénysorompó is, mert ritkán ugyan, de megesik, h szabad jelzésnél is vonat jön. A vonat pedig az autóval szemben is erősebb hát még egy biciklissel.

2009. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sanyika007 válasza:
Nos engem megbüntettek 10 ezer ft-ra mert 55km/s sebességel szágukdoztam ruszki drotszamáron.Természetesen aki tudja miről beszélek, az tudhatja, hogy a 30km/s Ezen a cangán olyan mint a fényfeleti sebesség...
2013. febr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak.

Ügyes vagy .Akkor én téged is túlszárnyaltalak :D

2013. nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!