Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szmogriadó táj. Fokozatot...

Szmogriadó táj. Fokozatot miért nem veszik az autósok komolyabban? Miért ültök ilyenkor autóba?

Figyelt kérdés
Én úgy vagyok vele hogy szmogriadó táj. fokozatkor sem ülök autóba, mert úgy gondolom ha sokan nem ülnének be, sokkal hamarabb megtisztulna a levegő. Ezzel miért vagyok egyedül? Aki autóba ül, miért teszi? Nagyon sok olyan autót látok az utakon, ami kizárt hogy nélkülözhetetlen lenne...
2011. nov. 6. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Olyan ez. mint a szén-dioxid kibocsájtási kvótarendszer. MI nem használjuk fel az összeset , a maradékot eladjuk Japánnak( meg ki tudja kinek), mert a saját kvótájuk nem fedezi a kibocsájtásukat.

Te most ingyen átadtad a többieknek a kvótádat xD

2011. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én csak azért ülök autóba mert ami itt van tömegközlekedés az hétvégén elég szegényes. Másrészt autó gyorsabb hamarabb eljutok vele A-ból B-be. De én mindig csak akkor ülök bele ha megyek dolgozni vagy ha a szomszéd városba kell eljutnom. Településen belül gyalogolni szoktam.
2011. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

ma 12:11


Sajnos ez így van, de attól még a gyerekeink majd álarcban fognak járni iskolába, mert elviselheteten lesz a levegő. Régen az ilyen riogató képeket nem akartam elhinni ma pedig már valóság....


Alapvetően a belvárosiakat kérdezném...

2011. nov. 6. 12:14
 4/17 A kérdező kommentje:
álarc = légzőmaszk :)
2011. nov. 6. 12:15
 5/17 anonim ***** válasza:

Azért ha belegondolsz abba, amíg nem volt végig M0ás mennyi kamion volt a városban. Akkor nem számított a szmog, mert a környezetvédők inkább megfulladtak, minthogy belemenjenek az elkerülő megépítésébe. Akkor ez nem volt baj, meg amúgy is a tranzitforgalomra fogták.

Ez a jelenség megszünt, azóta viszont ugyanúgy kb évben van szmogriadó.

Talán meg kellene kérni a BKVt, hogy cserélje a buszparkot euro5ösre, javítson a tömegközlekedésen, és akkor nem autóznának az emberek.

Ha akkor sem szünik meg a szmog, akkor a sok parasztot kellene kitelepíteni, aki minden szemetet beledob a kályhába/kazánba..

2011. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azért, mert marha sok az elkényelmesedett ember. Én elhiszem, hogy sokaknak fontos az autó, de pl. Budapesten az autósok jelentős része csak kényességből jár autóval. Őket nem fogja meghatni, hogy most milyen a légszennyezettség, abszolút nem is érdekli őket. Max. akkor nem ülnek autóba, ha már kilátásba helyezik a büntetést.
2011. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"


Talán meg kellene kérni a BKVt, hogy cserélje a buszparkot euro5ösre,

"


A buszok szerintem a szennyezésnek csak kis hányadát adják. Lehet hogy nagyon füstöl, de egy busz elvisz 100 autónyi embert. És 100 autó jóval többet füstölög együttvéve mint egy busz.


Főleg hogy most a riadókor figyeltem a plaketteket, olyan dízel autónak is volt zöld plakettje, ami úgy füstölt mint egy gyárkémény. És ez az autó ráadásul K-val kezdődő rendszámmal rendelkezett..

2011. nov. 6. 12:39
 8/17 anonim ***** válasza:

A BKVnál kb 1500 korszerűtlen busz van, azárt az elég nagy koromkibocsájtó tényező. És a korom csak növeli a szállópor koncentrációját.

Nem kell mellébeszélni, korszerűsítsen a bkv.

Egy busz amúgy sem visz el 100 autónyi utast, ez egy kis túlzás azért ( bár értem mire gondolsz).


Nem akarom a dízeleseket sem védeni, de ha épp szombat reggel útközben behal a turbója ( mert az a garázsban állás közben nem romlik el ), akkor hagyaja a város közepén? Ha meg megvette anno részletre, és most nem bírja szervizeltetni, és azért füstöl? Ugyanúgy nem kellett volna lehetővé tenni ekkora autóhitelezést, mint ahogy a lakáshitelezést sem...


Visszatérve az alapgondoltara, van olyan , amikor BKVval nem megoldható az utazás. Olyankor autózzon akinek kell. Van amikor BKVval 3*annyi idő mint autóval, olynakor autózzon aki siet.


Ez a budapesti szmog kérdés ez elég összetett dolog szerintem ( mint az ország össze többi baja), nem lehet azt mondani, hogy egyik vagy másik tényező korlátozásával elmúlna.

Volt szmogriadó tavaly is, tanulni kellett volan belőle. Nem akkor elrendelni korlátozásokat, amikor már baj van, hanem jóval előbb kéne cselekedni.

2011. nov. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kórházba kell vinnem egy begipszelt beteget. Ezen kívül ritkán autózom.
2011. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Nem kell mellébeszélni, korszerűsítsen a bkv.

Egy busz amúgy sem visz el 100 autónyi utast, ez egy kis túlzás azért ( bár értem mire gondolsz). "


Mégis te beszélsz mellé...

Egy busz ne vigyen el 100 autónyi embert, legyen 50. És akkor már benne van az hogy nem minden autó 1 fős.

Akkor sincsen egy busznak 50x akkora kibocsátása.

Emellett a BKV menetrend szerint jár akkor is füstöl ha kevesebben vannak rajta. Pont ezért kellene ilyenkor a Tisztelt autósoknak az elkényelmesedett hátsóját áthelyeznie a buszra, és talán nem fulladnánk meg...


Dehát amíg egyesek szharni is autóval mennek, mit váruk?

2011. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!