Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bratislavabol jövet hol lehet...

Ryan kérdése:

Bratislavabol jövet hol lehet Magyar autópályamatricát venni mielőtt lefülelnének?

Figyelt kérdés
SMS és online nem működik mert csak az utazás napján tudom meg a rendszámot.

2011. nov. 12. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Az átkelők után 1 km belül van benzinkút ott vehetsz. (Pozsony)
2011. nov. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az autópályahasználat megkezdésének napján éjfélig megválthatod rá a matricát.Tehát,ha még aznap bemész akármelyik kútra matricát venni,nem bűntetnek meg.
2011. nov. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az SMS pont azért jó, mert ha csak induláskor tudod meg a rendszmot, akkor is azonnal tudod intézni, ugyanis a válasz SMS megérkezésétől számítva már érvényes a díjfizetés.
2011. nov. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Az autópályahasználat megkezdésének napján éjfélig megválthatod rá a matricát.Tehát,ha még aznap bemész akármelyik kútra matricát venni,nem bűntetnek meg."


Nem és nem és nem és nem és nem!

Ezt már 1000000000x cáfolta az autópályakezelő, mégis-mégis terjed ez az okosság.

Nem így van. Az autópálya használatakor, az ellenőrzéskor KELL rendelkezzél matricával.

2011. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És igen és igen és igen, már legalább 6szor leírtam, hogy kb 10szer utólag vettem meg és egyszer sem jött bünti :)
2011. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól mert eddig szerencséd volt NEm azt jelenti, hogy úgy SZABÁLYOS.


"A Társaság felhívja a figyelmet az idevonatkozó jogszabályi előírásra, mely szerint a díjköteles autópálya-szakaszokat (autóutakat és főutakat) csak érvényes, az adott járműkategóriának megfelelő, ELŐRE MEGVÁLTOTT és (többek között a forgalmi rendszám és érvényességi idő tekintetében) helyesen érvényesített e-matricával lehet igénybe venni, amelyet már a pályára (vagy egyéb díjköteles útra) való FELHAJTÁS ELŐTT MEG KELL VÁSÁROLNI. "


Máűr csak azért is szopóka amit te magyarázol mert szoktak olyat, hogy a kihajtó tetején leintenek vörös tárcsával és kérik a "matricádat". SMS-t vagy az igazoló szelvényt.

Nekik akkor mit mondanál? Majd megveszem este?

2011. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az M3 végig van kamerázva, ott nem intenek ki a lehajtón. Az M1-M5-M7-ön szoktak az út szélén állni kontrollkocsival, de azokon is kamerás-rendszer van. A matricát igazoló szelvényt azóta nem kérik, mióta minden kontrollosnál van PDA és rendszám alapján online meg tudja nézni érvényes-e vagy sem, de ezt is leginkább olyan helyen alkalmazzák ( leginkább NKHsok ), ahol útdijfizetős szakaszon haladnak a tehergépjárművek és a buszok(pl 4-es ), és elenőrzésre megállítják őket.


Persze úgy szabályos, ha felhajtás előtt megveszi, de senki nem fogja lelőni, ha az első kúton megáll és ott veszi meg. Ez nem szerencse kérdése, ha aznap 23:59ig veszel matricát, akkor a rendszer nem küld csekket.( de tényleg az e-matrica a legegyszerűbb).

2011. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ha van kút a határnál az nekem jó. Az utólagos fizetésről nem tudom igaz vagy nem a honlapjukon ez van :


az úthasználati díj megfizetésének mobil csoportok általi ellenőrzésére ugyanúgy sor kerülhet, mint máshol. Az úthasználati díj megfizetési szándékának jelzése ekkor nem jelenthet felmentést a pótdíjfizetési kötelezettség alól.

2011. nov. 14. 19:16
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az M3 végig van kamerázva, ott nem intenek ki a lehajtón."


Beletrafáltál minket pár hete az M3 egyik lehajtóján intettek ki...

Lehet képzelődtem...

2011. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az oké,hogy a felhajtásra milyen szabály vonatkozik.

De mi van akkor,ha félreállítanak?Olyankor mitörténik?

2011. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!