Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez jo modszer lopas ellen?...

Ez jo modszer lopas ellen? Elrejtek egy mobiltelefont a kocsiban?

Figyelt kérdés
Ellopjak a kocsit, majd a rendorseg a telefont behatarolja igy meg lesz a kocsi is.
2011. nov. 13. 20:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem te gondold végig.


Azt a jelet veszi, amit a műhold küld. Ezt elhelyezi a memóriájában lévő térképen, és ez alapján navigál.

2011. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Pontosabban 3 (vagy több) műhold jelét veszi és abból háromszögeléssel számolja ki a pozíciót.
2011. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
GPS navigáció pedig valóban CSAK VEVŐ. Jól írták , háromszögeléssel számolja ki a pozícióját, és helyezi rá a térképre, semmi jelet nem ad !!! A telefon eldugása is értelmetlen, nem csak azért, mert egy filléres kütyüvel zavarják a jelét, hanem a rendőrség egy autólopásnál annyit nyomoz kb, hogy írnak egy papírt, majd 1-2 hónap lezárják, hogy ismeretlen tettes, nincs meg , ennyi. El ne hidd, hogy egy rendőr elindul, hogy na én megkeresem a kocsit. ÉS valóban, ha be is mérnék,annyit tudnának,hogy melyik adótorony körzetében van, ami egy városban semmit se jelent, attól bárhol lehet.
2011. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Sokat gondolkodtam ezen a probleman..es arra jutottam, hogy ha a motorhazteto "sarkait" alaphelyzetben zart rugoerovel mukodtetett reteszek vedik akkor ha ki is tudjak az ajtot nyitni semmire sem mennek mert a vezerlot a motorhazteto ala dugnam el ugy hogy alulrol ne lehessen hozzaferni, es persze a kabelezest is trukkosen oldanam meg. Persze ez mind elmelet mert nincs ra szuksegem...nem er semmit az autom :) es a Vezerlest egy sajat radios ado-vevo berendezes szolgaltatna valami tobbszoros kodolassal...
2011. nov. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Akkor tevedtem,bocsi es koszonom a valaszokat.
2011. nov. 17. 06:42
 16/16 anonim ***** válasza:

GPS-es telefonnal azt meg tudod oldani, hogy a telefon 5 percenként sms-ben jelentse neked a helyzetét. Ezt is lehet zavarni (a telefonnak muszáj egyeztetni a hálózati toronnyal az sms-küldéshez), de írhatsz olyan szoftvert, ami jelez, ha kimaradt egy sms. Ergó a tolvajoknak a zavaró bekapcsolása után csak pár percük van elillanni, és te ismered az utolsó pozíciót.


Azt viszont valószínűnek tartom, hogy ezt anyagilag nem lehet jól kihozni. Még egy lopásra érvényes casco is olcsóbb szerintem, mint egy ilyen telefonos rendszer.

2011. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!