Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Félek a repüléstöl. Mit...

Félek a repüléstöl. Mit tehetek ellene? Vagy hogy "túl éljem"?

Figyelt kérdés
nyári szünetben repülök Angliaba, es nem tudom hogy mit tegyek, mert félek a magastól meg a repüléstöl is. tudna valaki valamilyen jo tanacsot nekem?
2009. máj. 11. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Mitől félsz? Gyakorlatilag 0 az esélye hogy bármi történik. Kérj folyosó mellé jegyet, onnan nem látsz ki.
2009. máj. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is voltam ezzel így. Persze sokkal ritkábban történik repülős baleset mint bármi más, én mégis frászt kaptam attol hogy ismeretlenek kezében van az életem. Igaz az autóvezetésnél is bízom abban hogy más is tud vezetni, mégis megnyugtató hogy ha valami van, nem fogok lezuhanni és megnyugatat hogy fogom a kormányt. :)


Mikor legutoljára repültem úgy készültem föl hogy elfogadtam hogy nekem bizony meg kell halnom és ez a dolgok rendje, így csak kellemesen lehet csalódni. :D

Budapest - Zürich közt szerencsém volt a Malév legkissebb gépével repülni, aminek nem turbinája hanem PROPELLERE volt. Gondolom ez Londonba nem lesz gond, forgalmasabb járat, ha minden más csődöt mond gondolj arra hogy a turbina milyen jó dolog. :)

2009. máj. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha leáll a hajtóműve a gép akkor sem zuhan le megnyugtatok mindenkit :) Innentől kezdve nem értem mi ok van félni! a repülőgép balesetek döntő többsége afrikában és a többi elmaradott helyen történik, ahol nem adnak a biztonságra olyan szinten mint európában vagy usa-ban!
2009. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
elötem lévőnek szol :D igaz hogy leáll a turbina akkor nem zuhan le de miwan ha beroban 1000 fokon ég és a vas 1200 fokon olvad el de az emberek amikor belégzik a füstöt meghalnak de ez 1 az 1000000000 hogy bekövetkezen :) holnap utazok londonba és nagyon félek sőt...:S
2010. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nyugi, alapvetően a gázturbinában több mint 1000 fok van. És nem is vas van benne főleg, hanem elég spéci anyagok, titán, meg egyéb ötvözetek. Egyébként az égőtérből kilépő gáz lehet akár 1400 fokos is. És nem lobban csak úgy be, sőt, még a hajtómű beindítása sem egyszerű csak úgy :)

Továbbá attól még hogy a hajtómű kigyullad, nem gyullad ki a gép is.

Végezetül ha a fedélzeten tűz is lenne, olyan anyagokból készül minden, üléshuzat, ülés, kárpit, stb - hogy elfojtsa a tüzet, és ne képződjön mérgező füst.


egy szó mint 100, no para :)

2010. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!