Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Iszonyatosan...

Mit tegyek? Iszonyatosan félek a repüléstől.

Figyelt kérdés
Seattlebe szeretnék utazni a rokonomékhoz. Még sose utaztam repülőgépen, ezért most nagyon félek. Az is tetézi a bajt, hogy teljesen egyedül megyek. Iszonyatosan félek attól, hogy meghibásodik a gép. Attól tartok, hogy pánikrohamot kapok majd a repülőn vagy elájulok.
2011. jan. 26. 00:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Semmi esetre se indulj egyedül útnak! Mindenképp várj kicsit, amíg lesz útitársad. Így tényleg ne vállald be. Esetleg azt tudnám tanácsolni, hogy fent a gépen kérj egy csomó piát, esetleg vegyél patikában nyugtatót, amitől szundítasz picit és mire felkelsz, már ott vagy. :)
2011. jan. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha még sosem repültél, és ráadásul félsz is tőle, a helyedben nem kezdeném mindjárt egy tengerentúli járattal. Esetleg megcsinálhatod azt, hogy európai átszállással repülsz (bár nem kizárt, hogy amúgy sincs más lehetőséged. Nem tudom, mennek-e most közvetlen járatok Budapestről az USA-ba). Akkor a tengerentúli járat előtt lesz egy rövidebb, 1-2 órás utad. Ha kiderül, hogy végképp nem az eseted a repülés, akár vonattal is visszajöhetsz továbbrepülés helyett.
2011. jan. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Ne félj ilyenektöl.

Én is nagyon féltem az elsö repülés elött, de semmi értelme nincs. Sokkal több esélye van az embernek a reptérre vezetö úton balesetet szenvednie, mint a repülön.

Mindenesetre kérd ki az orvosod véleményét és ha rendben talál mident, akkor oldd a hangulatot.

Veszel a DutyFree shopban valami piát és elkezded iszogatni.

Én is eljátszottam párszor és soha olyan jól nem aludtam még sehol, mint repülön.

2011. jan. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy a baleseti statisztikák bármely más jármű esetében rosszabbak, mint a repülőnél. Tehát abszurd, de a repülés a legbiztonságosabb közlekedési mód.

Én a piát nem annyira ajánlom, nem hiányzik az neked, hogy becsiccsentve rámássz a melletted ülő helyes srácra. Viszont előtte vegyél be 2-3 szem Daedalont, az tökéletes. Egyrészt ha netán felkavarodna a gyomrod, hányingercsillapító. Másrészt kb mire felszálltok, bealszol tőle. Így ugyan nem lesz akkora élmény a repülés, de legalább nem fogsz bepánikolni :)

2011. jan. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

Á nem kell félni!!!


Ha meghibásodik a gép akkor úgyis kijön a fülkéből egy pilóta

és megkérdezi az utasokat,

hogy tud-e valaki repülőt szerelni.......


Biztos ami biztos, azért nem árt, ha

viszel néhány villáskulcsot magaddal...

2011. jan. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Én is klausztrofóbiás vagyok, nekem csak az jött eddig be, h. leiszom magam, ha repülni kell.

Persze mióta csak egy decit vihetsz fel, húzós.

Kérj valami ütős nyugtatót a körzeti orvostól, a Daedalon tényleg altat de a pánikot még rontja is, ha amúgy is van.

Vigyél magaddal 20dollárt minibárra, egyszer kibirod, ha kellően gyógyszerezve, vagy részegen szállsz fel, de vigyázz, ha nem békés, hanem kötekedős részeg típus vagy, és botrányt csinálsz, nagyon megcssznek +!

2011. jan. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
Aki ennyire fél, az maradjon a fenekén, ne repüljön!
2011. jan. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Azt tudnod kell, hogy a meghibásodások elég ritkák.

A rendszerek meg vannak kettőzve, sőt van amiből 3 is van. tehát, h az egyik elromlik, még mindig ott a tartalék.


a hajtóművekre ugyanez igaz. 2db van belőle, de az egyik meghibásodása esetén még repül tovább a repülő, sőt, ha mindegyik leáll, akkor sem zuhantok le, hanem szép siklásban repültök tovább amíg nem találtok egy leszállásra alkalmas helyet.


ha gondolod, mielőtt elindulsz, menj ki egy sportreptérre, és ott próbáld ki a repülést egy kisebb géppel. a pilótáktól mindent megkérdezhetsz, mesélnek neked majd a biztonságról, meg a repülésről általában....


jó utat!


(egy pilóta)

2011. jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!:)
2011. jan. 26. 09:27
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer egy műsornak, ami a repülés biztonságával foglalkozott, taglalva néhány légibalesetet, a következő volt a zárszava:


Egy ember ha egész életében naponta 24 órában, heti 7 napot repül, 62 évet kell repüljön ahhoz, hogy egy repülőesemény (értsd : légibaleset) részese legyen, és még akkor is 80% az esély arra, hogy túléli...


Azt hiszem ez teljesen megnyugtató, statisztikákon alapuló megállapítás. Nincs miért aggódnod.


maci

2011. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!