Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a parkoló őr miatt károm...

DannyZuko kérdése:

Ha a parkoló őr miatt károm keletkezett, élhetek kártérítési igényel? (lent)

Figyelt kérdés

Megbüntetett a parkolóőr (jogosan). elfelejtettem jegyet venni. valóban elfeledtem, mert a cégem előtt hagytam a kocsim és elfeledtem parkolási idő kezdetekor beállni... nade nem ez a lényeg.


Szokás szerint mikulás zacsi. Belegyűrve az ablaktörlő lapát alá. Na... Ezt én nem vettem észre. Rákapcsoltam az ablaktörlőt... és recccs... elszakadt az ablaktörlőgumim, aminek darabja 9500Ft.-


Álláspontom szerint nem is nyulhatna hozzá a kocsimhoz az őr. Végül is magán tulajdon. Szerintem ez rongálás. de az tuti, hogy károkozás...


Lehet élni valamilyen formában kártérítési igényel szerintetek?


2011. dec. 16. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Guminak a darabja pedig 1-2ezer Ft-nál nincs több.

Legalábbis átlag autóhoz...

2011. dec. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy lehet nem eszrevenni egy piros zacskot ami a szelvedon van.........amugy elvileg senki nem nyulhatna a kocsidhoz se parkoloor se rendor szoval senki.......de ezt mindenki leszarja es nem tartja be....ugyhogy jobban jarsz veszel egy ablaktorlot es legkozelebb beallsz....
2011. dec. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1-2000 egy utángyártott lapát. Namost én had ne vegyek rá azt, amikor más hülyesége miatt gajjra megy a gyári. Nem nehéz nem észrevenni, akkor amikor a jobb lapát alá gyűrik be a zacsit, háromba hajtva, te pedig a bal hátulja felől megközelíted a kocsit és beugrasz a kocsid sofőr ülésébe... Fogadjunk te sem azt nézegeted, hogy van e szerelmes leveled minden elindulás előtt.


Térjünk vissza a kérdésre...

2011. dec. 16. 10:05
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
mit hisztizel kedves kerdező?besz*ptad azt kesz....erre tudjal........majd legkozelebb nem felejtesz el beallni......amugy meg ha ennyire nem tudsz aludni az esettol akkor tegyel feljelentest a rendorsegen......had rohogjenek egy jot ők is.....legyen egy jo napjuk......
2011. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ha a jobb elsőre raknak kerékbilincset és el akarsz indulni és netán van a kocsinak baja, akkor is ők a hibásak??te vagy hibás kétszer is

1) mert nem vettél jegyet, de ez mellékes

2) nem nézted meg az autót mielőtt elindultál, ha lelopják a kereket és alátéglázzák akkor mi van??

szóval új ablaktörlőgumi és birság kifizet

2011. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Indulás előtt mindig körbe kellene járni a kocsit.(lyukas gumi, összetört hátsó lámpa, leesett rendszám stb...) Ez alapszabály, bár kevesen tartják be, de attól még így kellene lennie. Viszont ha ezt elfelejted, akkor nincs jogod kártérítést követelned senkitől sem.
2011. dec. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Elvileg éppen követelnetnél, csak mi a bizonyíték?

Ha egyértelműen be tudnád bizonyítani ok-okozati összefüggésekkel, hogy a parkolóőr tevékenysége miatt történt, akkor talán.... De gondolom nincs 2-3 független tanúd vagy esetleg bármilyen felvételed...


Mindenesetre egy levelet írhatsz a parkolócégnek, hadd dolgozzanak a szemétládák egy kicsit, de valszeg meg fogod kapni az alapértelmezett elutasító választ, miszerint ha nincs bizonyítékod, húzz anyádba, és különben is a parkolóökrök a XYXYXV törvény SDSD cikkeje alapján végzik munkájukat, amelyet fokozatos ellenőrzéssel biztosítanak.

2011. dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
fokozatos = folyamatos :)
2011. dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

15:00-nek igaza van, azzal kéne kezdeni. -> Te voltál a hibás, duplán is.


Ez van, érdekes módon én észre szoktam venni még a kicsi reklám papírt is a szélvédőn.

Nem az ő hibája, hogy bekapcsoltad az ablaktörlőt és inkább hagyd a fenébe az egészet, a rendőrök jóformán körberöhögnek, ha emiatt teszel feljelentést és a végén te járhatsz még rosszabbul.

2011. dec. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Napkiraly ***** válasza:
Ha tudod bizonyítani, hogy miatta történt, akkor igen. Végülis te úgy jártál el, ahogy tőled elvárható, nem vagy köteles ellenőrizni az ablaktörlőt elindulás előtt, ahogy a parkolóőr sem úgy járt el, ahogy az adott helyzetben tőle elvárható (az ablaktörlő nem postaláda)
2011. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!