Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a parkoló őr miatt károm...

DannyZuko kérdése:

Ha a parkoló őr miatt károm keletkezett, élhetek kártérítési igényel? (lent)

Figyelt kérdés

Megbüntetett a parkolóőr (jogosan). elfelejtettem jegyet venni. valóban elfeledtem, mert a cégem előtt hagytam a kocsim és elfeledtem parkolási idő kezdetekor beállni... nade nem ez a lényeg.


Szokás szerint mikulás zacsi. Belegyűrve az ablaktörlő lapát alá. Na... Ezt én nem vettem észre. Rákapcsoltam az ablaktörlőt... és recccs... elszakadt az ablaktörlőgumim, aminek darabja 9500Ft.-


Álláspontom szerint nem is nyulhatna hozzá a kocsimhoz az őr. Végül is magán tulajdon. Szerintem ez rongálás. de az tuti, hogy károkozás...


Lehet élni valamilyen formában kártérítési igényel szerintetek?


2011. dec. 16. 08:16
1 2
 11/14 Napkiraly ***** válasza:
Ez nem feljelentés, polgári ügy. Polgári jogi jegyzőkönyv tanúkkal, parkolócégtől kártérítést kérni tértis levélben, ha nem reagál FMH
2011. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Látom sok tudor van itt. Kiváncsi lennék, hogy így nyilatkoznának e akkor is, ha nekik van káruk. Utánajártam. Jogilag nem nyúlhat a kocsidhoz. Mivel ő maga lefényképezi, hogy kitette a piros zacsit, így önmaga ellen máris bizonyítékot szolgáltat, h törvénytelenséget tett. Innentől kezdve ennyi... Perelhető, kártérítési igénnyel élhetsz, plusz még be is jelentheted, h piszkálta a kocsidat jogtalanul...
2011. dec. 19. 10:27
 13/14 Napkiraly ***** válasza:
Így van, a kérdezőnél a pont. Előbb kérd ki a fotót, és csak utána szólj, hogy kártérítési igényed van, nehogy elveszítsék.
2011. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azt esetleg tudja bizonyítani, hogy az ellenőr szabálytalanul járt el, de hogy ennek egyenes következménye lenne az ablaktörlő lapát sérülése, az már más kérdés... Nem az ellenőr kapcsolta be az ablaktörlőt, és nem is ő rongálta meg az ablaktörlőt! Nem tudom ilyen esetben mi a bírói gyakorlat...
2011. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!