Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg nem kötelező hátul...

Tényleg nem kötelező hátul bekötni magam a kocsiba?

Figyelt kérdés
én úgy tudtam, hogy az..
2009. máj. 18. 22:12
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

23:35 ösnek írnám, hogy nem kell leidiótázni... énis ugy tudom h bekell magam kötni.. innentől kezdve...

lelettél pontozva;)

2009. máj. 19. 16:00
 12/24 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos kötelező ez az övhülyeség!

Jó kifogás a dézsmaszedésre a különböző kormányoknak!

Fejni az autóst!

Felnőtt embernek kellene nézni a magyarokat, hogy mindeki eldönthesse be akarja e magát kötni!

Ez egyébként is csak egy dézsmaszedés, hogy legyen mit ellopniuk a rendszeruraknak.

Maga a biztonsági öv sokszor kifejezetten életveszélyes vagy halálos. Pl. nem tudsz miatta kiszabadulni időben az autóból.

Maga a helyzet dönti el, hogy hasznos-e vagy sem.

Mert frontális ütközéseknél hasznos, de lesodródásoknál már árt. Különösen ha menekülni kell simán benn lehet a kocsiban égni miatta. Egy rokonomék órákig lógtak benne fejjel lefelé és e miatt lettek nagy sérültek.

2009. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
24%
01:15-ös lehet ha be van kötve meg is hal...
2009. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Érdemes:

[link]

2009. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem is téged idiótázott le, van ott egy idézet, a szerzőjének szólt. Le lehet pontozni okoska.
2009. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiába találták ki a biztonsági övet. Egy bárhonnan érkező ütközés hatására a test a tehetetlenségi erők miatt arra akar továbbmenni, amerre addig haladt és olyan sebességgel, amennyivel addig ment. Ha szemből jön a bumm, akkor nekirepül az első ülésnek, a lábai azonnal széttörnek és ha nincs szerencsére, a hátrabicsakló feje miatt elszakad a gerincvelő is a nyakában. Ha hátulról jönnek a kocsinak, akkor fejtámla híján azonnali halál lehet (a nyakcsigolyák többfelé törnek, ahány darabra a hátsó szélvédő). Ha meg oldalról, akkor megeshet, hogy az oldalsó ablakon kirepülve a kocsi alá kerül az ember, és ez még a jobbik eset.


Az öv használata kötelező, mert az autók biztonsági berendezéseit úgy alakították ki, hogy az utazók RÖGZÍTVE vannak az üléshez. Lehet akármilyen király autód, ha a tested egy ütközésnél más utakon jár, mint a mechanikai védelmet nyújtó karosszéria, akkor megszívtad.

2009. máj. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem azt állitom, hogy bizonyos esetekben ne lenne hasznos az öv becsatolása,De saját tapasztalat:Ütközés (nem kocc!)

Az autó - talál dupla szaltó - után az árokba, és kigyuladt, megsérültem és pillanatnyi agyzavar de az autóból kitudtam mászni(nem voltam bekötve) a melletem ülőt az öv rabságában tartotta és bennégett.Ha be vagyok kötve, dupla szertartás. Én soha nem kötöm be, mert...

2009. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%
Biztosan azért, mert még nem volt ilyen balesetem, hogy az övtől nem tudtam kijönni, de nem tudom elképzelni, hogy hogy tarthat akkora rabságban az, ami azonnal elenged, ha megnyomsz egy gombot.
2009. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Srapnel válasza:
100%
A bennégős postra: A helyzet az, hogy mivel nincs tökéletes megoldás, ezért a feladat a balesetek során történő sérülések mennyiségének, súlyosságának és valószínűségének csökkentése. Ha nem nézzük a jogot (kresz-t), akkor valóban jó döntés az öv nem becsatolása, ha arra számítasz, hogy kigyullad a kocsi. Azonban a balesetek többségében nem gyullad ki, hanem benyomódik, deformálódik. Tehát az, ha nem használod a biztonsági övet, te csak egy, a többihez képest kisebb valószínűségű eseményre készülsz föl, azonban a többire nem, sőt a többire kifejezetten rosszul rendezkedsz be. Tehát nem túl okos dolog, már ha érted a valószínűség fogalmának tulajdonságait és a valószínűségi döntések mikéntjét.
2009. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
49%

14:02 - Biztos nem voltál még olyan pánikhelyzetben, amikor a legjobb megoldás, ami életet menthet, a pánik miatt nem jut eszedbe, én kerültem már olyan pánikhelyzetbe, ahol az én lélekjelenlétem mentett életet, de ha nem vagyok ott, mivel a többiek bepánikoltak, az illető, aki életveszélyben volt, meghalt volna, kb. ennyi, valóban, egy gombnyomás, de eszedbe jut-e vajon egy pánikhelyzetben?

Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell bekötni az övet, be kell kötni, ahova be van szerelve gyárilag, de vannak helyzetek, ahol az ment meg, hogy nem vagy bekötve, mint az előtted író égő kocsis története (én is ismerek egyébként ilyent, lehet, hogy pont ő írt?), egyébként sokszor a lélekjelenléten múlhat egy baleset kimenetele, ami nem elég erős mindenkiben, hogy abban a percben tudjon gondolkodni.

2009. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!