Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elmagyarázná ezt nekem valaki?

Elmagyarázná ezt nekem valaki?

Figyelt kérdés

Megállni tilos


d) körforgalmú úton, útkereszteződésben és az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül, ha a közúti jelzésből más nem következik; az útkereszteződésben az úttorkolattal vagy útelágazással szemben megálló járműre - ha ez a többi jármű bekanyarodását nem akadályozza - a tilalom nem vonatkozik;



Ebből az "úttestek széleinek metszésponjától számított 5 méter távolságon belül"

És

"az útkereszteződésben az úttorkolattal vagy útelágazással szemben..."


nem értem.


Ha megkérhetnék valakit, esetleg nem rajzolná le nekem paint-ben, csak egy-két vonallal, hogy lássam, mert az a baj, hogy erősen vizuális vagyok és így nem értem.


Köszönöm, felpontozok


2011. dec. 22. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az útkereszteződésben meghosszabbítod gondolatban a szegélyeket, és ahol kereszteznének egymást, onnan számolod az 5 métert. Az úttorkolat vagy útkereszteződéssel szemben megállhatsz, ha elférnek tőled és nem akadályozol vele senkit, aki be akar kanyarodni. A tiltótáblákat pedig oldja a szintbeli útkereszteződés bármelyik oldalon is van a torkolat kezdetétől.
2011. dec. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék, unatkoztam. Ne mondj semmit.

A két sötétebb autó áll az úttorkolattal szemben.

2011. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ÓÓÓ Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek. De, kedves utolsó neked külön köszönöm, hogy fáradtál a szerkesztéssel! Egyszerűbb is megtette volna^^, nagyon szép:) és érthető!

Köszönöm!

2011. dec. 22. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. :)
2011. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!