Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány bevonása ittas...

Jogosítvány bevonása ittas vezetésért, mennyire ítéled el az ilyen sofőrt? És ha egyszeri esetről van szó?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
nagyon....ha már iszol ne sajnáld azt a plusz kiadást h hívsz 1 taxit...
2011. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon,ha egyszeri eset akkor is! Vagy-vagy!!!
2011. dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Azon kívül, hogy elítélem, nem értem azt, hogy egyes országban zéró tolerancia van, máshol még egy sör belefér. Hogy a ganéjba? X ország polgárai jobban bírják a piát Y-énál?? Micsoda abszurdum! Amit máshol engednek, az nálunk jogsibevonással és büntetéssel díjazzák?

Mondom ezt úgy, hogy sosem iszom.

2011. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyszeri esetben is karambolozhat. Ha máshol ihat ,akkor nem kell követni őket. Ha meghal valaki az első esetnél,akkor már késő büntetni. Inkább meg kell előzni az ilyen esetet.
2011. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon!!!

Egyszeri alkalommal is okozhat halálos balesetet. Ha meg nem is történik semmi baj út közben, akkor meg máskor is be fogja vállalni, míg nem egyszer tönkre nem tesz egy családot. Mert ugye az esetek többségében a vétlenek maradnak ott...

2011. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, hogy vagytok vele, de én a falra mászok attól a szövegtől, hogy "de én tudok vezetni piásan, meg mindenki szarul vezet DE én!" Ezek általában a 17-25 éveseknél menő. És sajnos itthon nagyon sokan vezetnek részegen, én mélyen elítélem. És nem azért mondom mert a tv-ben is azt mondják, hogy ez rossz dolog! Több ismerősöm (4-5) halt meg már ittas vezetés miatt (van amelyik fiatal rendőr volt, volt aki utasokat is szállított és ők is meg haltak, és olyan ismerősöm is van, akinek volt annyi esze, hogy mikor mindenki beült a részeg pasija mellé, ő azt mondta, hogy inkább haza gyalogol. Mondanom se kell, meghaltak a második kanyarban, és aki nem ült be lány, a társaságból csak ő élte túl.) És még csak 19 vagyok, relatív kevés élet tapasztalattal, de már ennyi ismerősöm halt ebbe bele. És ezek NEM kitalált sztorik, lehet nézni a langlovagok.hu-t, hogy végződnek az ittas vezetések!


A válaszra válaszolva, igen vegyék el a jogosítványát, hátha ezzel később életeket mentenek!

2011. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Abszolút elítélem azt,aki ittasan beül az autójába.Ha egyszer megtette és éppen nem csípték el,megteszi máskor is.Balesetet okozni számtalan más ok miatt is lehet,pld.hullafáradtan vezetni,agresszívan előzni,stb.De a legnagyobb a valószínűsége,hogy nem döntesz jól,vagy lassan,ha ittál.
2011. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Én ezzel a jogszabállyal teljesen egyet értek hogy a jogsit bevonják ittas vezetésért. Ha balesetet okoz legyen az bármilyen is egyből a helyszínen elveszik. Ha csak a rendőr kap rajta valakit hogy ivott de nem csinált balesetet és csak 1 sörről van szó akkor még rögtön nem, de bíróság dönt majd arról hogy elveszik-e x időre. És mellesleg pénz bírság is jár érte. Ha már itt ttartunk ezzel azért értek egyet mert tényleg még így is már nem tudom hány éve van zéro tolerancia akkor is vonják be a jogsikat folyamatosan ittas vezetésért, még mindig vannak ittas sofőrök, és még mindig nap mint nap lehet arról hallani hogy részegen okoztak halálos vagy súlyos sérülésekkel járó baleseteket. Ezeket meg kell előzni amennyire csak lehet ezért is van ez a jogszabály kitalálva. Lehet hogy más országokban nem így van mert ott ugye kevésbé jellemzőek az ilyen esetek vagy nem tudom, de én jogosnak tartom ezt teljesen. Azt sem szabad elfelejteni hogy az alkohol mindenkinél máshogy hat valaki meg sem kottyan 1 üveg sörtől valaki már attól taccson van, nem tudni. De az ne üljön volán mögé aki ittas állapotban van, ennyi!!!!
2011. dec. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon elítélem. Egy felelőtlen f@sz az ilyen és megérdemli, hogy jól összetörje magát EGYEDÜL valami fánál. Akkor megtanulja, hogy más életével nem játszik. Több mint egy tonnányi acél 80-nal iránítása nem fegenerált kilőnivaló hülyegyerekeknek való. Az ilyet büntessék is meg, mielőtt mást nyomorít meg egy életre. Tényleg a legalja gyökér az ilyen. Agyilag zokni GYEREK...
2011. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Örökre kell elvenni tőle a jogosítványt.
2011. dec. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!