Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 40 literes tankba 45 litert...

40 literes tankba 45 litert tankoltam. A névleg 40 literes tank lehet nagyobb? Mennyit csalnak a kutaknál?

Figyelt kérdés
Honda Jazz volt az autó. És nem toltam, tehát nem volt üres a tank.
2009. máj. 22. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
a tartalékba is ment szerintem.
2009. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Lehet nagyobb. A 40 literes névleges térfogat azt jelenti, hogy 40 liternyi benzint lehet benne biztonságosan tárolni. Ahhoz, hogy erre alkalmas legyen, a tanknak 40 literesnél nagyobbnak kell lennie, ugyanis a benzin a kutakon - helytakarékosságból - a föld alatt, hideg tárolókban van. Ha onnan felhozod a nyári 30-40 fokba, kitágul, így nem férne bele a tankba. Ezen kívül a benzin igen illékony folyadék, szeret párologni. Ennek is kell helyet hagyni a tankban, mert ha nem teszed meg, a tanksapka alatt vagy a csőcsatlakozásnál úgyis ki fogja nyomni a benzint, ami tűzveszélyt okoz.
2009. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
a 10 literes benzines kannába sem pont 10 litert tudsz tankolni, hanem 1-2 literrel többet.
2009. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
67%
Én nem értek hozzá, hogy mennyivel lehet többet tankolni egy autó tankjába, de régebben olvastam a neten egy férfi hasonlóan járt: nem tudom mennyivel, de többet tankolt a kutas az autójába, mint a tank befogadóképessége; vitatta, végül valami szakértővel megállapíttata a tank befogadóképességét; és neki volt igaza (magyarán átvágták a kúton) Szerintem a több mint 10% túltankolás sok. Kérdezd meg a Honda-tól, vagy valamelyik márkaszervízétől, hogy lehetséges-e a 40 literes tankodba 45 litert tankolni. Ha nem, inkább kerüld el azt a kutat.
2009. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A 15:39-es válaszolónak: A kannákon be van jelölve, hogy az adott térfogatot(litert) hol éri el. Tehát nem az összes beletölthető folyadék mennyisége a kanna űrtartalma. Ennek ellenére ha a 20 literes kannát a jelölésig feltöltöm, nincs 20 liter (megmértük)
2009. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
16:00 - Pont azt hozták ki abból az ügyből, hogy túl lehet tankolni a tankot, mert vannak egyes autók amiken van egy kisebb tartály még a tankban. Azthiszem tágulási tartálynak hívják, de nem biztos, bár nem is lényeges. Úgyhogy nem verték át azt az embert sem a kútnál! (miután kimérték a tankját kiderült h lehetséges)
2009. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
És kattanás után is csurgatva még belemegy legalább 5-10 liter tipustól függetlenül. a tankba vezető csőben is elfér 2-3 liter.
2009. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nem töltöttem kattánás utánig, sose m szoktam.


Elhiszem, hogy van tágulási tartály az autóban, de szerintem abba nem kéne tudnom tankolni, hiyz ha telerakom benzinnel akkor semmi haszna.

2009. máj. 23. 14:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Olvassátok:


[link]

2009. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kösz! Ez tanuélságos volt!
2009. máj. 26. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!