Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lejárt forgalminak mennyi, és...

Lejárt forgalminak mennyi, és mi a büntetése?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, jövök haza Mo-ra hamarosan. Van ott egy autóm, aminek pont most járt le a forgalmija, illetve le fog, mire hazamegyek, és őszintén szólva nem akarok 60-70ezreket rákölteni, hogy egy évben 3 hétig használjam. Szóval ha netán párszor megyek vele ide-oda, és netán rájönnek, mi lehet a büntetése? A kamerák kiszúrják azt is, vagy azok csak a biztosítást? Vagy olyan csak itt van, és otthon nincs? :) Már keverem a dolgokat...


Hallottam ilyeneket, hogy lejárt forgalmira levették a rendszámot, pl ilyen esetben azt hogy lehet visszakapni? Hallottam olyat, h elengedte a rendőr, végülis egy hétre rá érkezem, hogy lejár az egész... Szóval most ezzel kapcsolatban érdekelne egy bővebb felvilágosítás, aki konkrétan tudja, előre is köszönöm!



2012. jan. 21. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

nem kerül 60-70e-be egy műszakiztatás...

kamera nem foglalkozik ezzel, a rendőr viszont igen, rendszámot leveszik, nem mehetsz vele tovább, beküldik az önkormányzathoz, ott kell a szabálysértési bírságot megfizetned, bemutatni az érvényes műszakit és visszakapod. Ez több, mint 3 hét, tehát addig haza sem fogsz tudni menni, illetve nem tudod annyi idő alatt elintézni, amíg itt tartózkodsz.

nem éri meg kockáztatni, gyere és műszakiztasd le azt az autót, aztán mehetsz vele

2012. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj, hogy nem 20-30 lenne nekem, mert lehet pár cuccot cserélni is kéne, tényleg nem ér annyit, akkor már inkább járok taxival, túl sok helyre úgysem megyek, szóval a műszaki sehogy sem éri meg nekem... :(
2012. jan. 21. 18:24
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor marad a taxi és a bkv
2012. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem veszi le a rendőr a rendszámot, csak lekaparja a lejárt matricát róla és a forgalmit veszi el, azt küldik az önkormányzathoz.

Ha nem életveszélyes a kocsi, akkor sok helyen 25-30 000ért okosban átmegy a müszakin.

2012. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!