Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közterület-felügyelet által...

Közterület-felügyelet által szélvédőre tűzött bírságcédulán ez áll: Tiltott helyen várakozik! Ezért: feljelentem- helyszínbirságolom-figyelmeztetem Aláhúzva a "helyszínbírságolom". Hol tudok utánajárni a bírság jogosságának?

Figyelt kérdés

Távollétemben történt a bírságcédula kihelyezése. Két hét múlva jött a csekk 10ezerről. Szerintem nem parkoltam tilosban.

A helyszín a gyáli piac melletti egyik utca, ahol évek óta parkolnak autók piacnapon. Se az előttem se a mögöttem lévő autón nem volt büntetőcédula. Szerintem nem parkoltam tilosban.


2012. jan. 25. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A cetlin szerepelnie kell a jogszabálynak, ami alapján bírságoltak, és a kiállító hatóság címének is. Felkeresed őket és betekintést kérsz az iratokba. Kell lennie fényképnek a szabálytalnságról!
2012. jan. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Jogszabály nincs a cetlin,csak a hátulján egy "várakozni tilos" piktogram. Kiállító a Polgármesteri Hivatal

Közterület-Felügyelet és cím.Azt gondoltam,a helyszíni bírság azt jelenti,ott helyben fizetek.Ezzel szemben csekk jött postán.Rosszul gondolom?

2012. jan. 26. 11:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet szabni helyszíni bírságot távollét esetén is, az üzembentartó címére küldik az iratokat. A fényképen láthatónak kell lennie az autódnak együtt az adott táblával vagy valamivel amire hivatkozik a szerv, hogy amiatt büntettek meg, mivel nem szabad... stb.
2012. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!