Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 2. sikertelen forgalmi vizsga...

2. sikertelen forgalmi vizsga után mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Pénteken volt a 2. sikertelen forgalmim és már nagyon elkeseredtem miatta. Mind a kettő figyelmetlenségen múlt, de már az egész ügy kikezdi a pénztárcámat (az oktatóm szerint a minél több pluszóra a megoldás, én viszont nem tudom ezt finanszírozni tovább) Mit tudtok tanácsolni ilyen helyzetben? Jobb ha még most megyek 3.-ra vagy később? Hogyan lehetnék jóval figyelmesebb? úgy érzem hiába megyek el vezetni és vagyok órán semmit nem fejlődöm.. :S
2012. febr. 12. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
3%

Cserélj oktatót és figyelj jobban.

Ha képtelen vagy odafigyelni, neked is és nekünk is jobb, ha nem lesz jogsid.

2012. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan voltam, egy ősbunkó volt az oktatóm, aki egész órán teli torokból üvöltött, azt soha nem mondta el, hogy mit hogyan, csak azt közölte, hogy szar amit csinálok. Ezek után amikor 30 órát levezettem (20 kötelező) és közöltem vele, hogy most már mennék vizsgázni leosztott, hogy hogyan képzelem, hogy ennyi órából vizsgázok, ennyiből lehetetlen levizsgázni. (érdekes, több ismerősöm is alap órából ment át elsőre) Mondtam neki, hogy pedig nekem ennyire futotta. Erre közölte, hogy "ahogy gondolod, de meg fogsz bukni". Hát egy haverja volt a vizsgabiztos (onnan tudom, hogy a hétvégi sörözést beszélték meg útközben), természetesen meg is buktatott, pedig szerintem semmi komoly hibám nem volt (indok: túl hirtelen fékeztem, amikor az orrom előtt pirosra váltott a lámpa, túl korán lassítottam körforgalom előtt és túlzottan kihúzattam a kocsit). Hát jól van, utána mondtam az oktatónak, hogy akkor a minimális kötelezőt levezetem aztán foglalhatja is a köv vizsgaidőpontot (ez 6 órát jelentett). Az oktató megint azt mondta, hogy úgy is megbukok. Aztán bejátszotta, hogy majd csak 4 hét múlva lesz vizsgaidőpont, akkor kivertem a hepajt, hogy ne szórakozzon már vele, nem fogok addig várni. Nagyon húzta a száját, végül szerzett egy előbbi időpontot, állítása szerint egy "nagyon szigorú vizsgabiztoshoz". Lement a vizsga úgy, hogy gyakorlatilag ami rossz előfordulhat egy vizsgán és rossz az itt mind előfordult: rajtam kívül álló okokból majdnem elkéstem, szakadt az eső, lelépett elém utolsó pillanatban a gyalogos. Ehhez képest a végén közölte a vizsgabiztos, hogy ez teljesen hibátlan és nem is érti, hogyan bukhattam meg legutóbb...szóval ha az oktató szerint minél több plusz óra kell akkor csak üres a tárcája...
2012. febr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja és amit kifelejtettem, hogy azóta is balesetmentesen, sőt egyesek szerint kifejezetten jól vezetek.
2012. febr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
én november végén fogok vizsgázni, remélem nem ilyen oktatót fogok ki, mint ti.. vizsga előtti napon aludd ki magad rendesen, igyál egy kávét még vizsga előtt, hátha tudsz több mindenre figyelni, hacsak nem genyózásból buktattak meg.
2012. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy már eleve ellentét volt a vizsgáztató meg az oktató között.. Már levezettem 40 órát. A figyelmetlenségem inkább úgy értendő hogy behajtani tilos kiv. buszba bementem (1. vizsga) 2.-ban meg lakó-pihenő övezetbe (mellesleg soha nem mondta az oktató hogy oda nem lehetne bemenni) Mindezek ellenére hogy ha már beleöltem ennyi pénzt szeretnék jogosítványt..
2012. febr. 12. 21:41
 6/17 anonim ***** válasza:
3. vizsgát küldöm a sikert, meg lesz ne paráz veled leszek! csak előtte jelez segítettem már több vizsgázónak itt a gyakorin!
2012. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

lehet, hogy az oktatód a hülye, ha nem tanított meg, h behajtani tilosba és lakó pihenőben nem hajtunk be. vagy te nem tanultad meg a kreszt, mert ezek azért alap dolgok.


az útra figyelj és a táblákra. ezen kívül más nem fontos, ha vezetsz.

vagy válts oktatót, vezess nála pár pótórát, vesézzétek ki, hogy neked mik a félelmeid, bajaid vezetés közben, hátha tud segíteni.

2012. febr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! ma beszéltem vele, mondtam neki hogy nekem a vizsgadrukk volt a legnagyobb bajom meg hogy sajnos magyarázatra szorul egy-két dolog. hogy ne kelljen pluszórát vennem, beülhetek másik tanulók mögé, ami azért szerintem nagy segítség lesz :)
2012. febr. 13. 17:21
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

sajna pártolom 1 2 beszoló véleményét .

mert ha nem megy nem kell erőltetni nincs érzéked vezetninem guny de fogad el.

szigoritani kell a jogsi szerzést,3 kresz vizsga nem megy ne gyere 6 hónapig ujra probálkozni. vezetés meg ha 2 szer nem ment ,akkor sajna eltiltás ugyan ugy 6 honapig és 2 szer probálkozhatnál utána ,de akkor már elsőre kellene mennie.

figyelmeség vezetés fő tényezőe környezeted és látotered utszakasz leolvasása ez fontos dolog.

sok ember kényszernek érzi ...nekem kell kell a jogsiiii!

nem nem az és ezért nem kell sajnos.

mert ha meg lesz figyelmetlen leszel és gyilkos leszel ...

2012. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Lako piheno ovezetbe csak akkor hajthatsz be ha ott laksz, vagy latogatoba mesz oda. Mondjuk ezert KRESZbol kellett volna megbuknod nem forgalombol.


Egyebkent nem ertem: nalunk meg ugy volt hogy az oktato mondta hogy "a kovetkezonel jobbra", "menjunk tovabb egyenesen" stb... direkt meg nem navigalhat be a tilosba!

2012. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!