Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan hogy...

Miért gondolják sokan hogy akinek automata váltós a járműve az nem tud vezetni?

Figyelt kérdés
Teljességgel érthetetlen.A vezetés tudás nem attól függ hogy milyen a váltó vagy a kocsi , hanem a kresz alkalmazása és annak betartása a lényeg , maga a vezetés elmélet nem pedig hogy kapcsolgatni kell-e azt a vacakot vagy nem.Sokan rossz véleménnyel vannak rólam mert az én autóm is automata és szerintük "biztos nem tud vezetni". Nekem erre az a véleményem hogy a manuális a régmúlt egy csökevénye amitől nem tudnak sokan szabadulni , egy nyűg vezetés közben.Nekik az a véleménye , nekem ez.Nekem kényelmesebb automatával vezetni.Nem azért van autóm hogy versenyezzek a szomszéddal a lámpánál.

2012. márc. 29. 12:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A versenyautók , sport kocsik is automaták de mégis mások.Ott sincsen a kuplungnak pedálja.A váltást gombokkal végzed vagy különleges váltóval.
2012. márc. 29. 20:09
 12/23 anonim ***** válasza:
49%

Versenyautók teljesen más kategória mint egy közúti kocsi,versenyenként szét kell szedni őket,cserélni a fél kocsit, mert annyira túl vannak húzva minden téren,nem napi használatra vannak tervezve, de ha itt tartunk keresd meg a kuplungpedált egy forma1-es kocsiban:)

Meg kell nézni egy M5-M6 Bmw-t hogy is megy az a "vacak" automata váltóval, vagy egy Vw csoportos duplakuplungos Dsg váltót ami már előre bekészíti a következő fokozatot egy szemvillanás alatt vált ,hogy szenvednek emelkedőn...Mindegy ,a technika halad ,lassan de biztosan idehaza is nő az arányuk. Amikor automatán kapcsolódó ablaktörlőkről meg sötétedésérzékelős lámpákról ,és csigalassan önbeparkoló kocsikról van szó akkor azt mondom ez hülyeség, de a kuplungpedál az szemétre való alkatrész a mai technikai szint mellett ,ahol már csak jogi és anyagi akadálya van a teljesen önműködő sofőrnélküli kocsinak is..

2012. márc. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Automataváltós hátránya hogy bizonyos fordulatnál kapcsol vissza és ez vészhelyzetben nagyon nem jó! Lássuk az én példámat (manuális váltóval) adott egy két sávos út oda vissza forgalom. mindkét oldalon rengeteg kocsi parkol egymás mögött (ezáltal szűk volt az utca ) .Haladok 50-55el elöl szembe jönnek egyszer csak látom hogy a busz kiugrik elém a parkoló autók közül (én már a busz hosszának felénél tartottam),megállni nem tudtam mert hátul jöttek sokan elöl szintén és nem akartak elsőbbséget adni hogy kikerüljem a hirtelen elém vágódó buszt. Mit tettem?rögtön vissza három padló bal kormány centizés ...a kasznitól két oldalt a két autó talán ha 3-3 centire lehetett tőlem .Ha megállok belém rohan vagy 10 autó ha nagyot kerülök belerohanok a szemből 50-el jövő kocsisorba ,ha nem kerülöm ki a buszt még az is kitol balra.
2012. márc. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Smithy 3333 válasza:
0%
mert igaz.
2012. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Fenti esetnél sem a kéziváltó mentett meg ,hanem a gyors helyzetfelismerés.Az automata kocsimon csak lenyomtam volna a gázt az egyből visszavált kettőt és kilő, és ugyanúgy kikerülöm a buszt,ráadásul 2kézzel tudom fogni végig a kormányt ami centizgetésnél számíthat. Még a legrégebbi automatákban is van "kickdown" kapcsoló ami a gázpedál lenyomására visszaváltja a váltót.
2012. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

# 13


Csak tudnám miért kell baromságokat írni...


Az elmúlt 15-20 év computer vezérelt automata váltói nem úgy működnek, hogy fordulatszám alapján váltanak, hanem egy rettentő bonyolult software vezérli a váltást, ami figyelembe veszi pl.: a hirtelen gázadást is és ilyenkor rögtön visszavált.


Nekem pl. az autó 160 padlónál lazán visszavált 4-esbe, pedig egyenletes 90 km/h haladásnál 6-osba van a váltó...

2012. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem mi a francnak ez a sok technika :D , tök feleslegesek a bonyolult szoftverek , aztán mikor menet közben megadja magát a szoftver (megbolondul) vagy elszáll egy 5centis chip akkor onnantól állhatnak az út szélén :D
2012. márc. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mivel is írtad ez utóbbi kommentedet? Pc esetleg mobil? Ezek a fránya chippek a világ átkai...
2012. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
nem ,ide irtam az autósba és tudod miért ? mert már jártam így , egy sz.os 5 centis chip miatt r.tam az út szélén mert b.tt elindulni az autóm . Aztán közölték velem hogy a javítása ennek a chipnek 47900ft lesz . én meg fogtam és eladtam az autót a fenébe
2012. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én rühellem az automata váltót. Én vezetem az autót,én hadd kezeljem a váltót,és a kuplungot. Lehet maradi vagyok,de nekem ez így jó. Vezettem már automata váltóst,lehet nem volt időm megszokni,de nem nyerte el a tetszésemet sem.
2012. márc. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!