Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha ez év első félévében...

Ha ez év első félévében eladtam az autómat, az első féléves teljesítmény vagy súlyadót befizettem, akkor a második félévest már az új tulaj fizeti?

Figyelt kérdés
Vagy buktam az egész évet, és az új tulaj helyett is fizethetem a második féléves díjat, miközben a kocsi már nincs is nálam?
2012. ápr. 2. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs fél éves adó. Egész éves van amit te már befizettél.
2012. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Buktad az egész évet. Sőt! Ha kereskedőtől vettél egy autót most, ami megvolt neki tavaly óta, esetleg banki telepen állt, vagy ilyesmi, akkor a most vásárolt autóra is be kell fizetni 8 hónapnyit!
2012. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nálunk két csekk jön évente, és ez az első volt.
2012. ápr. 2. 12:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem másikat nem vettem, kettő volt, az egyiket eladtam, de ezek szerint hiba volt, hogy a vevőre nem terheltem rá a második féléves díjat. Nem érzem fairnek, hogy egy olyan kocsira fizessek, amihez már közöm sincs.
2012. ápr. 2. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

A gépjárműadót (teljesítmény- vagy súlyadó, ha úgy jobban tetszik) az fizeti egész évre, akinek a tulajdonában áll a gépjármű január 1-jén. Vagyis ha már január 2-án eladod, akkor is ki kell fizetned az egész évre.

Az, hogy két csekk jön, semmit nem jelent. Egy egész évre kivetett adót fizetsz két részletben. Nincs rá lehetőséged, hogy "ráterheld" a vevőre az adót. Ki kell fizetned és kész, akkor is, ha nem tetszik.

De légy nyugodt, a vevő sem járt jobban. Ő is feleslegesen fog kifizetni jó pár hónapot, mikor majd eladja. Ha viszont most vennél egy autót, akkor jól járnál: decemberig az előző tulaj fizetné rá az adót, miközben te vígan furikázol vele.

2012. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Szia. Én pont ezzel a témával foglalkozom, adós vagyok. Az eladás után a az adás-vételi szerződéssel az Illetékes Okmányirodát fel kellett volna keresned, és bejelenteni a eladás tényét. Ezzel védve vagy (kötelességed is)a vevőnek pedig kötelessége 15 napon belül a nevére irattatni a gépjárművet. Ha ezt abban az évben elmulasztottad az adásvétel időpontjában, buktad az évet. De még mindig megteheted, hogy nem legyen ebből további hátrányod.
2012. ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiába jelenti be, hogy eladta az autót, ugyanis akkor is egész évre ő fizeti az adót! Ha kivonná forgalomból, egyedül akkor járna vissza.
2012. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A súlyadót mindenképpen az fizeti, akinek január 1-én a nevén volt az autó. Ha két csekken küldik a két fél évet, mindkettőt be kell fizetni.

Ez akkor egyenlítődik ki, ha veszel is egy másik autót, mert arra pedig az előző tulaj fogja fizetni egész évre.

2012. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve, ha ki volt vonva forgalomból, mert, akkor arra is te fizeted.
2012. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!