Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Én egy 15 éves fiú vagyok, és...

Én egy 15 éves fiú vagyok, és már nagyon rég óta tervezem, hogy kamionsofőr leszek, de egyszer az orvosin kiderült, hogy nem látom az árnyalatokat (színtévsztés). Kérdezem:, lehetek evvel a, , bajommal" sofőr? NE FÁRASSZATOK MARHA VÁLASZOKKAL

Figyelt kérdés
szintévesztés(tudjátok amikor van egy kör,abban a körben van sok kis köröcske,és azokból kirajzolódik egy szám,na és ezek a számok közül,valamelyiket nem látom)

2012. ápr. 24. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Hivatásost nem kaphatsz tudtommal, csak úrvezetői jogosítványt.
2012. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen bajom van. B-s jogsit szerezhettem simán, de hivatásosom nem lehet. El kell felejtened, hacsak nem fizeted le!
2012. ápr. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem is ez a bajom, bár engem inkább a személyszállítás vonz(van is egy buszunk, de hát nem tudom így tovább vinni a családi vállalkozást:( ). egyébként soha nem fogom megérteni, hogy mi köze van ehhez a hivatásos jogosítványhoz.
2012. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát épp ez az...én sem értem...de még most sem értem azt h mi a külömbség a hivatáros és az ,,úrvezetői jogositvány" között...ez most azt jelenti hogy nem birom megkapni a C és E kategóriát???
2012. ápr. 27. 00:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Annyi köze van a színtévesztésnek a vezetéshez, hogy a forgalmi jelzéseket, táblákat, lámpák színét ugyan meg lehet tanulni kívülről, de ez mégsem olyan biztos, mint az, hogy látod, hogy a lámpa zölden világít előtted. Persze, ha már x éve ezt csinálod mindig tudni fogod, hogy a felső lámpa a piros stb, de ha fáradt vagy akkor összekeverheted könnyen. Pl én néha csak fél szemmel nézem, hogy mikor vált a lámpa, mert csak a színt kell látnom, ha a sorrendet kell felismerned, az jóval több koncentrációt igényel.
2012. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
erre mondjuk gondoltam én is. bár ez olyan, hogy ennyi erővel b-s jogosítványt is lehet szabályozni, függetlenül attól, hogy pl mekkora járművel és munkából vagy csak magáncélra használom a jogosítványt :)
2012. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!