Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az normális, hogy mindig...

Az normális, hogy mindig elfelejtem, amit már tudok? Most tanulok vezetni.

Figyelt kérdés

Egy héten kétszer járok vezetni. Többre se pénzem, de időm nincs igazából, szóval nem tudok gyakrabban menni. De mindig az van, hogy amikor megyek mondjuk szerdán, akkor az óra végére nagyjából belejövök, aztán pénteken megint úgy ülök be, mintha semmit se tudnék. Gondolok itt arra, hogy az első fél órában sosem tudom, pontosan meddig is engedjem fel a kuplungot, összekeverem, hogy mikor indexelek jobbra és balra, állat módon nyomom a féket az elején, stb. Ha már megyek egy fél órája, akkor egyre jobb a dolog, de az elején katasztrofális vagyok. Pedig már kb. 12 órán túl vagyok.

Sajnos nincs hol gyakorolni, nekem ugyebár nincs autóm, a szüleimnek van, de nem együtt lakunk, eddig összesen egyszer volt lehetőségem apukám kocsijával picit gyakorolni, de ott is csak parkolgattam, mert itt a városban nem ismerek akkora elhagyottabb területet, ahol ennél többre is lenne lehetőség. Meg hát az idővel nálunk mindenki elég csehül áll.


2012. ápr. 30. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha fél óra után már jól megy akkor nem a tudással van gond. Simán túlstresszeled magad, úgy meg nem megy semmi. Próbálj meg lenyugodni és koncentrálni, sokkal jobban fog menni.
2012. ápr. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez is olyan, mint a biciklizés, egyszer kell megtanulni - a technikai részét. A vezetési, közlekedési rutin megint más, de a leírásod alapján egyelőre az autóvezetés technikai alapjaival vannak gondjaid. Én azt mondom, szánd rá az időt. Nem érez rá mindenki rögtön. És ne sajnáld se az időt, se a pénzt pluszórákra. Jobban ráfizetsz, ha megbuksz a vizsgán, vagy netán balesetet okozol a forgalomban. A lényeg: hidegvér és semmi kapkodás. (Akkor is, ha már megvan a jogsi és mondjuk lefulladsz a kereszteződésnél. A legrosszabb, amit olyankor tehetsz, a kapkodás.)
2012. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze. Olyan vagy mint az elefánt. Nehezen tanul, de könnyen felejt ;)
2012. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi :) Hát, akkor remélem idővel jobban fog menni. Mármint az a rész is, hogy beülök az autóba és elindulok :)

Nem is a plusz óra a gond, sejtem, hogy esélytelen, hogy 30 óra után mehessek vizsgázni, csak inkább az nem megy, heti két alkalomnál többször tudjak menni, mert nagyon be vagyok táblázva, meg a pénz is úgy nem elég, hogy egy hónapban sokszor menjek, szóval ha heti ötször mennék vezetni, azt nem igazán tudnám finanszírozni. Ez a heti két alkalom még oké.

De most akkor megpróbálom apukámmal összehozni a dolgot, hogy megint tudjunk gyakorolni, addig kérdezgetek másoktól, hogy merre érdemes menni, ahol nem nagyon jár senki.

2012. ápr. 30. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!