Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Számít a "baby on board"...

Számít a "baby on board" matrica az autók hátsó szélvédőjén?

Figyelt kérdés
Minden válaszra kíváncsi vagyok. Figyelmesebben vezettek, ha ilyet láttok? Vagy nem ér semmit?

#biztonság #baba a fedélzeten
2012. máj. 4. 19:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor is óvatosan és a lehető legbiztonságosabban próbálok közlekedni, ha van ilyen matrica, ha nincs. Még az idiótákra is vigyázok.
2012. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
a rendörörk elnézöbbek szoktak lenni
2012. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, köszönöm előre a további válaszokat is.
2012. máj. 4. 19:53
 4/19 anonim válasza:
43%
szerintem igen, én úgy gondolom, hogy ilyen esetben illik toleránsabbnak, türelmesebbnek lenni az adott autóval.
2012. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer olvastam valahol,hogy ezt a matricát a mentősök miatt találták ki.Autó baleset esetén ,ha a kocsi össze roncsolódott,a matrica tájékoztatja őket,hogy baba lehet a kocsiban.Nem tudom mi az igazság,de amúgy túl sok értelme nincs szerintem.
2012. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneket általában kikerülik, előzik ha tehetik autósok, mivel az a jellemző, hogy óvatosabban haladnak, lassabban kanyarodnak, akinek van matrica.
2012. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam.

Nem vagyok aggresszív vezető,de néha nálam is elszakad a cérna és bedurvulok.Azonban,ha ilyet látok,akkor bénázhat bármennyit az előttem haladó,nem húzom fel magam,sokkal ésszerűbben cselekszem ugyanazon frusztráció alatt...

Ami biztos,hogy soha senkit nem akarok bántani,bármennyire is böszmének tartom.De bizony van,amikor annyi minden elönti az agyam,ez a szándékom mellékes lesz.Megmarad,de háttérbe szorul.

Viszont érdekes,hogy amikor az arcomban van egy ilyen matrica,rágondolok arra a csöppségre és egyszerűen nem tudok haragból cselekedni.Pedig semmi különbség nincs abban,hogy milyen embereket csinálok ki(felnőttet vagy gyereket),ha balesetet okozok.Mármint azon szempontból,hogy nem akarok bántani senkit.

Én szerintem úgy funkcionál ez az embléma,mint folyamatos figyelemfelkeltő input a hátul haladónak.És a lehető legnagyobb benyomást téve,hiszen a gyermekre figyelmeztet,aki a leg esendőbb lény.Mert,hát kit érdekelne egy "father or mother on board" felirat?

Szerintem ez valahogy így van.

Egyébként,ha felmérést készítesz,akkor:

24 éves férfi vagyok szakmával,érettségivel.6 és 1/2 éve

van jogsim,4 éve vezetek átlagosan közel 30000km-t évente.

2012. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Én észre sem szoktam venni az ilyen matricát. Nincs is jelentősége, mert defenzíven vezetek, nem tolok le másokat és a türelmemet csak a kirívóan szabálytalan vezetők tudják próbára tenni, a tanulóvezetők vagy az óvatosan haladók nem. És az igazán veszélyes idióták ellen pedig nem véd meg egy matrica. Az pedig jó mese, hogy a mentősök figyelmét hívja fel. Ha csak a matricán múlik, hogy megtalálnak-e egy sérültet, már rég rossz. (Ha a gyerek maga nem is túl nagy ahhoz, hogy egy roncsban megtalálják, ha sötét van, maga a gyerekülés vagy gyerekkosár már az és ez árulkodó jel. ---de szar ilyesmit leírni :(
2012. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

én se foglalkozok a matricával, mivel boldog boldogtalannak kint van ez. Miattam kint lehet hogy isten ül benne, az sem érdekel.

de én úgy vagyok vele hogy jobb mögöttem lenni az autónak mint elöttem, így ha tudom megelőzöm.

2012. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A "Motorosok-Figyelek rájuk' Matrica megnyugtat:)

A bébisset nem szoktam figyelni.

2012. máj. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!