Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Számít a "baby on board"...

Számít a "baby on board" matrica az autók hátsó szélvédőjén?

Figyelt kérdés
Minden válaszra kíváncsi vagyok. Figyelmesebben vezettek, ha ilyet láttok? Vagy nem ér semmit?

#biztonság #baba a fedélzeten
2012. máj. 4. 19:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Engem legefeljebb felbosszant, amikor bébionbórdos matricával (és gyerekkel!) látok felelőtlenül cikázó, piroson még átsuhanó, elsőbbsaéget meg nem adó szülőket.

Talán azt képzelik, hogy a matrica plusz védelmet ad?


Minden járművet alapból úgy kezelek, mintha kint lenne rajta egy "ember on board" matrica. A gyerek nem jogosít fel semmire, de sokan visszaélnek vele.

2012. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Már elnézést,hogy közbeszólok,de mi az,hogy "észre sem veszem" meg "nem foglalkozok vele"...?

Olvastam egy magát deffenzív vezetőnek valló személy válaszában is.

Ezt a vezetési módot én is gyakorlom néhány éve,de én meg észreveszem ezt a matricát,hiszen a deffenzív vezetés számomra azt is takarja,hogy tudatosan foglalkozok a periférikus látómezőmmel.Szóval nem vonja el mindenféle szarság a tekintetemet.Épp ezért figyelem az előttem haladó hátulját,mert hát ott vagyon a féklámpa,amit nem árt időben észrevenni.

Akkor miért nincs észrevéve?

2012. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
39%
Fizikailag észre van véve, csak le van sz@rva. Így értette.
2012. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%
Én nem figyelek rá különösebben, mint egyébként. Ma már boldog-boldogtalan tesz ki olyan matricát, ha van gyereke, ha nincs.
2012. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem ér semmit. Vagyis igen,akinek van gyereke azt hiszi. A "Figyelek rátok" (motorosok) matrica is kint lehet,én elengedem,mondjuk,a lakott területen,mert figyelek rájuk. De mi a francért előz lakott területen,ha én is 50-el megyek,és az rá is vonatkozik? Ha Ő is 50-el megy,nem kéne hogy előzzön.. Neki miért szabad?
2012. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%

A motorosokra figyelek kiemelten, a matrica is kint volt egy időben - de a babásat undorítónak tartom. Hogy miért?

Minden tiszteletem azoké a fiatal családoké akik ilyen nehéz körülmények között gyermekáldást vállalnak, de ez nem jogosít fel arra hogy a babát mentegetődzésre használják fel. Minek rakna ki bárki is ilyen matricát? Úgy gondolja hogy neki onnantól mindent szabad, ez valahogy feljogosítja majd őt a bunkó viselkedésre és szabálytalankodásra, csak azért mert "bébivel vagyok"?

Tömegközlekedéssel is gyakran van szerencsém utazni - a minap felszállt egy táposabb anyuka a buszra, épp el kezdte mesélni egy idősebbnek hogy micsoda fullextrás babakocsija van a gyerekének. Meg is látszott különben, mert nem tudta csak a busz közepén elhelyezni, olyan széles volt. Így persze akik elől - szabályosan felszálltak nem tudtak hátra menni - a busz eleje tömve volt, a hátulja meg üres. Persze sokan nem mertek neki szólni, mert hát a gyerek az mentség a bunkóság alól. Igen ám, de jött egy anyuka két gyerekével - tudom róla hogy egész életében buszozott, gyermekeit is kissebb korában buszon vitte ha kellett, neki volt kurázsija közölni az anyukával hogy elég nagy tahóság beparkolni a busz közepére a babakocsival, tolja már kicsit a lépcső felé.

Valahol a "baby on board" matrica is ilyen : ne haragudj ha befékezek előtted hirtelen, biztos gyereket etetek - de hát tudod, nekem csecsemőm van, én már mindent megtehetek.

2012. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
nem
2012. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%
Ki a búbánatos ménküt érdekel hogy gyerek vna a kocsiban? Nem a gyerek vezet
2013. jan. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

# 16/18


1. Nem minden Matricás bunkó

2. Azt tesznek ki a kocsira az emberek, amit akarnak, mivel magán tulajdon.

Miért ne rakhatná ki a matricát?

3. Megnéznélek hogy beszólsz egy Baby on Boardos autósnak, hogy undorító ez a matrica.

2020. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!