Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A mentő miért szirénázik...

A mentő miért szirénázik éjjel a kihalt utcán?

Figyelt kérdés

Felfogni nem tudom, hogy mi értelme van éjszaka egy kihalt lakótelep kellős közepén ordító szirénával végigmenni. Van erre valami szabály?

Sajnos felénk a XX. kerületben ez mindennapos, sokszor ezért van zárva a gyerekeknél az ablak, mert a rendszeres szirénára ébrednek fel.



2012. máj. 17. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Van szabály, úgy hívják KRESZ ( 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet)..


Csak akkor van elsőbbsége a mentőnek, ha megkülönböztető jelzéseit használja. Nem ok nélkül szirénázik.

2012. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Azért mert úgy nevezik, megkülönböztető jelzés.

Tökmindegy hol megy, használnia KELL.

Én meg attól kapok agyvérzést, amikor a kereszteződésektől 5 méterre kapcsolják fel a szirénát és fel vannak háborodva ha nem ugrál mindenki arrébb azonnal.

Elég rossz alvók a gyerekek, ha arra az 1 szirénára felébrednek... Gondolom mindne éjjel minden órában nem érkezik a lakótelepre egy mentő...

2012. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Sajnos felénk nagyon sok az idős és közel a Dél-pesti Kórház, szóval éjjelente átlag 3-4 szirénázó mentő rohan el az ablakunk alatt.

Viszont itt teljesen kihaltak az utcák, még a Soroksári úton is elvétve van néhány autó, szóval nem értem az okát a nagy csinnadrattának.

2012. máj. 17. 22:47
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Majd ha a hozzátartozódat viszik ,vagy érte jön miközben haldoklik ,rájössz hogy milyen jó is az ha gyorsan odaér és nem kell minden sarkon megadni a jobbkezet meg a piroson is átmehet!Attól hogy sikerült gyereket összehoznod még nem fog a világ alkalmazkodni hozzátok és vigyázba állni ha éppen alszanak!A mentő azért ad hangot mert annak ellenére hogy szerinted senki nem közlekedik Bpen éjjel,mert a villamos is aluszik, attól még nem így van és simán eléhajt egy autós ,vagy kilép elé egy gyalogos, mert elsőbbsége lehet ,ha nem szól a sziréna.De jelentsd fel őket csendháborításért hátha megnyered a pert:D
2012. máj. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

A nagy csinnadratta oka a kresz. Ezt írja elő és kész.

Attól hogy kihalt az utca elég 1 autó aki nem veszi észre és eléhajt... Kész a baleset...

2012. máj. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
77%-os, szánalmasan primitív vagy!
2012. máj. 17. 23:10
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Fáj az igazság tudom.Költözz ki tanyára egy panel áráért simán kapsz ,oda a mentő se fog szirénázva jönni mert a vaddisznó az erdei földúton nem ismeri a kreszt.De városban kötelező ha sürgős az eset!Füldugó meg 100ft a patikában.
2012. máj. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ha legalább lenne humorod, de az sem az erősséged. Szánalom.
2012. máj. 17. 23:18
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

"Viszont itt teljesen kihaltak az utcák, még a Soroksári úton is elvétve van néhány autó, szóval nem értem az okát a nagy csinnadrattának."

Leírtuk, kötelező. Nem érteni kell, elfogadni.

2012. máj. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

A gyalogos nem néz körül,mert kihaltak az utcák.Az autós nem lassít a kereszteződésben,mert tegnap este sem jött erre senki.Ha egyszer a szabályt nem vagy képes elfogadni,akkor értsd meg azt,hogy a mentős próbál minél gyorsabban haladni.Sötét van,maga előtt lát egy pár m2-nyi pacát tisztán,ezért nagyon jó dolog,ha őt is észreveszik azok,akiket lehet,enélkül későn venne észre.

Nem tudom,mennyi idős vagy baszk,de magadba kéne inkább szállnod.Én is egy lakótelepen élek,a kórház közelében,de amikor meghallom a szirénát,csak megjegyzem magamban,hogy szar napja van valakinek.Ennyi.

Elárulnám neked,hogy a mentőautó ÉLETET MENT.Képzeld el,amikor dünnyögsz magadban,hogy "Jáj milyen hangos ez a kur.@ mentő...",lehet közben egy ember mellkasán ugrálnak a mentőben,hogy húzza ki,amíg beérnek vele.

Ilyenkor te elvárnád,hogy lassítson azért,hogy ne zavarjon téged?

2012. máj. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!