Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Más követ el szabálysértést a...

Más követ el szabálysértést a nevemen lévő gépjárművel. A rendőrségnél az én nevemen fog gyűlni a sok feketepont?

Figyelt kérdés
Problémám: nevemen van egy gépjármű, amit a sogornőm használ. Legalább 6 alkalommal volt gyorshajtása, a csekkek az én nevemre jönnek. Nekem még nincs jogosítványom, de szeretnék. Okozhat-e problémát az ő szabálysértése nekem? A rendőrségnél hogyan tartják ezt nyilván?
2012. jún. 5. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs is jogosítványod akkor hova gyűjthetnéd a pontokat? Az ő nevén tartják nyilván a szabályszegéseket.
2012. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontokat helyszíni bírság mellé az autót vezető személy kapja.
2012. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Üzembentartónak kell bejegyeztetni a sógornőt a forgalmiba és akkor minden bünti az ő címére, nevére fog menni.

Még mielőtt több kellemetlenséged lesz belőle.

2012. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Engem az zavar, hogy a rendőrségtől a szabálysértési levelek az én nevemre jönnek, engem szólítanak meg benne..., attól tartok, hogy ezek a gyorshajtások valahogy megmaradnak a rendszerükben az én nevem mellett.
2012. jún. 5. 11:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Elvileg a jogsimat pedig hamarosan kézhez vehetem.
2012. jún. 5. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Kb 6 éve büntettek meg utoljára gyorshajtásért (azóta sem megyek lassabban, csak éberebben). Akkor még a csekk előtt kijött a papír, hogy nyilatkozzak arról, hogy ki vezette a járművet. Közeli hozzátartozóra (sógornő amúgy nem az) nem voltam köteles vallani. Kb akkor indult az "objektív felelősség", tehát ha nem mondtam meg, akkor az én saram. Namost azóta nem tudom hogyan változott a rendszer, de nincs már ez az előzetes adatkérés, egyből a fizetnivaló jön? Mert ha jön az adatkérés, akkor szépen beírod a sógornő adatait és ő kapja a büntetést.

Emellett tanácsos lenne egy kölcsönbe adási szerződést is írni, miszerint a notórius gyorshajtó használhatja az autódat.

2012. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nincs adatkérés, rögtön jönnek a csekkek :(

Köszi a tanácsot!

2012. jún. 5. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!