Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van egy közlekedési lámpa...

Van egy közlekedési lámpa Gödöllőn, ami szerintem nagyon sokáig piros a gyalogosoknak azt be lehet jelenteni valahol? Fognak foglalkozni az üggyel?

Figyelt kérdés

Tegnap például pont emiatt késtem le a buszomat, mert nem értem át időben és az orrom előtt ment el a busz :S

Lemértem nagyjából és kb. 1,5-2 percig mehetnek az autók, és 27 másodpercük van a gyalogosoknak átérni. Mellékesen megjegyezném, hogy sok idős és mozgássérült ember jár arra, mert ott van egy szociális otthon is.



2012. jún. 29. 14:26
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem az ilyesmit a közlekedési felügyeleten kell bejelenteni, aztán vagy intézkednek vagy azt mondják, hogy így a jó. Egyébként én pécsi vagyok és a belvárosban a zöldek 10-12 mp-ig tartanak a gyalogosoknak.
2012. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Hát. Esetleg időben elkéne indulnod, hogy ne 1 percen múljon, hogy eléred-e a buszt. Szóval ez nem a lámpa baja! :D
2012. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászóló!

Igen, ha munkából jövök ki, akkor nagyon el tudok előbb indulni, ha utolsó pillanatban engednek ki :/// és nagyon ritkán van buszom onnan!

2012. jún. 29. 19:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Főleg ha 2 perccel előbb jön a busz is - ahogy tegnap.
2012. jún. 29. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:
talán olyat lehetne kérvényezni, hogy gombnyomásra váltson a lámpa..
2012. jún. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen, ott is van gomb. Hiába nyomja az ember, nem lesz egy másodperccel se hamarabb zöld!
2012. jún. 30. 02:40
 7/7 anonim ***** válasza:

A közútkezelőnél célszerű bejelenteni (ez vagy az önkormányzat közútkezelő/városüzemeltető cége vagy a Magyar Közút, attól függően, hogy az országos közúthálózat része-e az adott kereszteződés vagy helyi útról van szó), vagy az önkormányzat közlekedésért (is) felelős osztályán. De ha az önkormányzati képviselődnek szólsz, az is jó.


A nyomógomb szerepe nem az, hogy ELŐBB kapj zöldet - zöldet akkor kapsz, amikor a gyalogosok zöld fázisa illeszkedik a lámpaprogramba. Viszont ha nem nyomod meg, akkor bizonyos időszakokban (vagy egész nap) előfordulhat, hogy a lámpa vezérlése átugorja a gyalogosok zöld fázisát.


Egyébként számomra ismeretlen okból vidéken gyakoribbak a kétperces lámpaciklusok, mint Budapesten és nem csak gyalogosként, de a fővárosból érkező autósként is borzasztó hosszúnak tűnik az így a pirosnál ácsorgással eltöltendő idő.

2012. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!