Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti megvennétek a 16 éves...

Ti megvennétek a 16 éves fiatoknak egy HONDA CBR 1000RR ha tehetnétek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 00:12
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy megvenném. Ha utálnám és meg akarnám ölni....
2009. júl. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim válasza:
31%
én meg de csak akkor h a fiam megbízható és nem vezet ittasan stb ...
2009. júl. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
71%
Nem,éspedig azért nem mert még pár évig nem is ülhetne rá mert nem vizsgázhat le ilyen teljesítményű gépre.Amikor már levizsgázhat akkor már meg tudja venni ha nagyon akarja a keresetéből.és akkor sem ilyen erős motorral kéne kezdeni,mert jó esetben kórház,rosszabban hullaház!(robogó,kis kroszmotor gyakorlat nem ér semmit csak elbizakodottá tesz)
2009. júl. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
89%

Sok éven át hallottam idősebbektől, hogy a motor az egy kétkerekű koporsó...


Nem értettem, miért mondanak ilyet, mitől veszélyesebb, mint egy autó?


Aztán egyszer úgy hozta a Sors, hogy kerékpárral mentünk fel Bp-ről Tahitótfaluig... Jajistenem! 8-o

Igyekeztem az út szélén menni (ahol nem volt járda), de ilyen halálfélelmem sosem volt a sok mellettem elrobogó autó, teherautó, kamion mellett, ahogy a szelük dobált kifelé!


2 éve aztán valaki küldött egy olyan emailt, amiben egy fotósorozat volt : egy fiatal férfi motoros balesetének a felvételei, a pesti alsórakparton történt a tragédia...

A férfi feküdt az út közepén - KÉT DARABBAN!!! 8-o

Derékban szakadt szét!!!

Az arca sértetlen maradt : egy nagyon jóképű, okos arcú 25 év körüli fiú volt...


Na, akkor eldöntöttem : én a fiamnak SOHA nem veszek motort, inkább egy olcsó kisautót, de valami védje, ha balesete lenne!


Azt a fotósorozatot a mai napig nem tudom elfelejteni, annyira megrázó és sokkoló volt...

Belegondoltam : milyen iszonyú lehet az anyjának, aki sok-sok aggódással felnevelte a fiát, büszke volt rá, hogy egy szép szál férfi lett belőle, előtte volt az Élet és hirtelen maradt neki egy koporsó, amit egész további életében felvirágozhat a temetőben... :[


Az én fiam most 17 éves és NEM vennék neki motort!!!!

2009. júl. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim válasza:
93%

a legnagyobb agyatlanság nagyteljesítményű motort adni gyakorlat nélküli fiatal vezetők alá


mint láttuk, fél egy-éves jogosítvánnyal rendelkező tinédzserek sikerrel ölik meg egymást és magukat még kasztnival rendelkező ócska fiattal is.


szerintem ez kábé olyan, mintha felszállnál egy hentesbárddal a 7-es buszra, és mosolyognál mindenkire, hogy de én fogom erősen!

2009. júl. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
88%
Életveszélyes még egy 250-es is. Az autósok sajnos nem figyelnek a motorosokra. Még a felnőttnek is nagyon veszélyes. Inkább a csajozását támogasd jobban, attól nem fog meghalni, legfeljebb lesz egy unokád:)
2009. júl. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
91%

nah az ilyen szulok miatt van annyi baleset a sok szaguldozo pocs miatt. ha kinyirja magat az az o baja, de a gond az, hogy a legtobbszor artatlanok halnak meg. mint a bringas anyuka a zebran. 19eves motoros annyival ment, h a no 100metert repult. nah es ott van a motoros aki filmre vette ahogy megoli a szembejovo masik motorost. persze utana lehet bogni... felelotlen vagy. h egyaltalan gondolsz ilyenre.

a pesti alsorakpartos kepeket en is lattam es olyat is amin kamionlapitott srac volt.

2009. júl. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Sajnos meleg a fiam :S
2009. júl. 20. 19:10
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát... akkor a csajozós ötlet nem vállt be...


Na visszatérve a kérdéshez: Ha a fiad olyan 170 cm, vagy annál alacsonyabb, akkro szerintem nyugodtan vedd meg neki a CBR-t, de csak a nyolcadliterest! :) De ha temetést is akarsz szervezni jöhet az 1000-es...


Ha kicsit magasabb, és bőven van pénzed, akkor Yamaha R125... Nagyon szép motor, 4 ütemű (a kis CBR is), nagytestű (a CBR eléggé kicsi) és még jogsija is lehet rá, és a nem is öli meg magát vele olyan könnyen. Remélem tudtam segíteni valamit. Ne haragudj ha kicsit cinikus voltam, sajnos ilyen vagyok... :/ 15/f

2009. júl. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem venném meg. 30 vagyok, most tettem le a motoros jogosítványt. CBR 600 RR-t akarok venni, láttam egy kereskedésben egy 1000 RR -rt felültem rá marhára úgy érzetem, hogy kezdő motorosként nekem nagy, majd úgy 2-3 év múlva cserélek rá. Ui. Az 1000 res megy úgy 300 km/órát. 16 éves gyereknek nincs semmi veszélyérzete, önkontrollja és ugye jogosítványa se, a végén még megöl vele valakit, vagy magát. Persze ha a fiadnak helyén van az esze akkor el lehet gondolkodni a kérdésen, bár én magamnak se venném meg.
2009. júl. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!