Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kismotor jogosítvány?

Kismotor jogosítvány?

Figyelt kérdés
Na ugye van egy kismotorom nagyon szeretném használni de még nincs jogosítványom.:/ Még csak 12 éves vagyok és nemtehetek le jogsit.Van erre valami papír vagy ilyesmi hogy mehessek motoron?

2012. aug. 13. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Van olyan papír, amivel kismotoron motorozhatsz. Igaz, műanyagból van. Ez a "papír" pedig a jogosítvány. Amíg az nincs a kezedben, nem motorozhatsz. Nem, a vizsgaigazolással sem, illetve az igénylőlappal sem - bár mindkettőtől legalább két évre vagy még. Csak kerékpárt vezethetsz, itt lehet annyit trükközni, hogy ha segédmotorral felszerelt kerékpárt (elektromos kerékpár, "dongóbicikli") szerzel, az motorral hajtott, de ha 300 W-osnál gyengébb, nem kell rá jogosítvány. Na, azzal motorozhatsz, ha szeretnél.
2012. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bírj ki még pár évet és akkor leteheted a jogsit.
2012. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kovpet ***** válasza:
52%

Közúton egy ideig sajnos nem mehetsz legálisan, de magánúton igen. Ez NEM egyenlő a földúttal!

Ha találsz olyan helyet, ami magánterület és a tulaj megengedi, hogy ott gyakorolj, akkor ott legálisan közlekedhetsz.

2013-tól a minimum életkor az M-hez sajnos 16 év lesz, így az a rossz hírem, hogy nem 1-2 évre vagy a jogsitól.

2012. aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__331..


Akkor lehet, hogy én is rémhíreket terjesztettem.


De innen vettem az infót:

[link]

2012. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én is egyre több helyről hallom.

[link]

2012. aug. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!